Data wydarzenia: 19.09.2017 20:30 - 19.09.2017 22:00
Miejsce wydarzenia: Centrum Sztuki IMPART

15 lat po premierze kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”. Po udanej premierze 7 lipca w teatrze Kamienica spektakl zawita również do Wrocławia, gdzie odbędzie się w Centrum Kultury IMPART 19 września. Producentem spektaklu „Dzień Świra” w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego jest Music Company.--->KUP BILET<---Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że "Dzień świra" to film kultowy. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie.

W obsadzie znaleźli się m.in. Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska i Wojciech Solarz.

"DZIEŃ ŚWIRA opera|musical" zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.


KONKURS!

Aby wygrać podwójne vouchery na "Dzień Świra" wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na jedno, bardzo proste pytanie.

Kto zagrał rolę Adasia Miauczyńskiego w filmie Marka Koterskiego "Dzień Świra"?

Na odpowiedzi czekamy do godz. 15:00 (poniedziałek, 18.09.2017)

Maile z odpowiedzią na pytanie konkursowe oraz imionami i nazwiskami osób, które chcą wygrać ślijcie na: wroclaw@dlawas.info ; w tytule wiadomości wpisując "Dzień Świra". Liczy się kolejność zgłoszeń.

Szczęśliwych zwycięzców poinformujemy o wygranej w prywatnej wiadomości.