Po raz kolejny we wrześniu rusza cykl projekcji na świeżym powietrzu. Kina samochodowe cieszą się wśród Wrocławian niesłabnącą popularnością. Nie zabraknie też miejsc siedzących i leżaków oraz oczywiście food trucków, które zaspokoją nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Kino samochodowe Amazon Open Air Car Cinema

Amazon zaprasza wszystkich spragnionych filmowych emocji na wyjątkowy seans na świeżym powietrzu. Miłośnicy „wielkiego ekranu” będą mogli zapoznać się z najlepszymi dziełami kina amerykańskiego już 8 września.

American Film Festival – Amazon Open Air Car Cinema odbędzie się w najbliższy piątek na parkingu przed budynkiem Amazon I w Bielanach Wrocławskich. Wydarzenie rozpocznie się o 18.00.

Zza kierownicy własnego samochodu widzowie będą mieli możliwość obejrzeć dwa klasyczne amerykańskie hity. O godz. 20:00 odbędzie się pokaz filmu „Pamiętnik”, który poruszy serca wrażliwszej części publiczności, a o ok. godz. 22.00 na ekranie pojawi się „Batman – Mroczny Rycerz powstaje”, czyli propozycja dla wielbicieli mocnych wrażeń. Zgromadzeni z pewnością będą mogli liczyć na najlepsze emocje, nie tylko filmowe. Impreza zacznie się bowiem już o 18:00 – pierwsze dwie godziny wypełnią przeboje muzyki amerykańskiej.

Widzowie obecni podczas wydarzenia będą mogli cieszyć się projekcją na kilka sposobów: we własnym samochodzie, w strefie chillout (na wygodnych pufach i leżakach) lub w strefie gastronomicznej. Na wydarzenie warto przybyć chwilę wcześniej, ponieważ o miejscu postoju auta będzie decydowała kolejność przyjazdu. Jednak nawet spóźnialscy nie muszą się obawiać, że zabraknie dla nich miejsca. W przypadku braku wolnej przestrzeni przed ekranem, auto będzie można zaparkować na parkingu bocznym i przejść do strefy chillout.

Amerykańskie kino bez popcornu? To niemożliwe. W ramach festiwalu hostessy zadbają o to, aby nikomu go nie zabrakło. Z kolei na tych, którzy odczują większy głód, będą czekały food trucki z amerykańskimi przysmakami. Znajdą się tam najlepsze hamburgery, frytki, hot-dogi, a także napoje.

Wstęp na wydarzenie (właściwie wjazd)  jest bezpłatny. Wcześniej jednak należy zarezerwować bilety stronie kinoamazon.pl. (ilość biletów ograniczona )


Kino samochodowe przy Hali Stulecia

Już po raz trzeci Kino Samochodowe na Parkingu przy Hali Stulecia zaprasza na seanse filmowe w plenerze. W cztery piątkowe wieczory września oglądać będzie można gwiazdy kina pod gwiazdami.

Na parkingu będzie miejsce na kilkadziesiąt samochodów, natomiast widownia plenerowa pomieści przeszło sto osób. Dla widzów w samochodach dźwięk do filmu możliwy do odbioru za pośrednictwem radia samochodowego. Nie zabraknie oczywiście dobrego jedzenia. W przerwach między filmami będzie można kupić coś "na ząb" w zaparkowanych obok food truckach. Przerwa pomiędzy projekcjami potrwa 15 minut.

Projekcje filmowe zaplanowano na każdy piątek września. Wstęp jest bezpłatny.