Choć od czasu kiedy „Pudzian” pomógł w zdobyciu w Polsce popularności zawodom typu strongman minęło już sporo czasu, rywalizacja tego typu nadal przyciąga wielu kibiców.

Pierwsze zawody strongman odbyły się w naszym kraju w 1998 roku. Aż trudno uwierzyć, że od tamtego czasu sportowcy dysponujący niemal nadludzką siłą nigdy nie zawitali do stolicy Dolnego Śląska.

Już niedługo wrocławscy miłośnicy pokazów niewiarygodnej siły w końcu dostaną szansę podziwiania na żywo zmagań siłaczy. 27 sierpnia miejscem zawodów z cyklu Puchar Polski Strongman będzie właśnie nasze miasto, a konkretniej plaża Hot Spot.

Początek rywalizacji sportowców planowany jest na godzinę 13:00, jednak warto przybyć na plażę Hot Spot kilka godzin wcześniej, bo już od godziny 10:00 sponsorzy wydarzenia przygotują dla wszystkich kibiców wiele interesujących atrakcji, m. in. degustację zdrowych produktów czy trening CrossFit.

Na koniec warto wspomnieć o uczestnictwie w imprezie, która odbędzie się 27 sierpnia, byłych, rozpoznawalnych polskich strongmanów. Zawody poprowadzi Lubomir Libacki, natomiast jednym z sędziów będzie legenda tego sportu - Mariusz Pudzianowski.