W Arkadach Wrocławskich nie będzie już Multikina - taką informacje podało 10 lipca Radio Ram. Likwidacja kina ma rozpocząć się już w najbliższy piątek.

[AKTUALIZACJA GODZ: 15:00]

Na skrzynkę mejlową naszej redakcji wpłynęła odpowiedź rzecznika LC Corp Wojciecha Surego w spawie likwidacji Multikina w Arkadach Wrocławskich:

W nawiązaniu do przesłanych pytań mogę potwierdzić, iż w związku z wygaśnięciem obowiązywania 10 letniej umowy z operatorem zdecydowaliśmy się na zakończenie współpracy z Multikinem w C.H. Arkady Wrocławskie.  - pisze Wojciech Sury Rzecznik LC Corp

W najbliższym czasie do Arkad wejdzie nowy operator kinowy, który zapewni widzom jeszcze bogatszy repertuar filmowy, a także zmodernizowane oraz bardziej komfortowe sale kinowe. dodaje.

___________________________
Radio Ram poinformowało, że według nieoficjalnych informacji operatorowi kina umowę wypowiedziało centrum handlowe.  Na ostatnie seanse w jednej z 10 sal multipleksu będzie można wybrać się do czwartku.

Jak sprawdziliśmy, na  stronie Multikina w Arkadach Wrocławskich repertuar dostępny jest tylko do czwartku 13 lipca. Nie można kupić i zarezerwować biletów na późniejsze terminy.

Jak podała rozgłośnia nie jest wykluczone, że ma to związek z planowanym na jesień otwarciem nowej galerii na pobliskim dworcu autobusowym, gdzie zaplanowano kino na 23 sale oraz pierwszy w regionie Imax.

Dziś około południa Multikino ma wydać oficjalne stanowisko w tej sprawie. O dalszych krokach będziemy Państwo informować na bieżąco.

Przypomnijmy, że Multikino w Arkadach zostało otwarte w 2007 roku. Równolegle działa drugie kino tej sieci - w Pasażu Grunwaldzkim.