Agata Brucko-Stępkowska, założycielka i prezes Futuro Finance, zajęła drugie miejsce w plebiscycie Kobieta Biznesu 2017 „Pulsu Biznesu”. O jej zwycięstwie zadecydowali internauci.

Spośród reprezentujących różne branże 10 menedżerek z całej Polski nominowanych w plebiscycie „Pulsu Biznesu”, Agata Brucko-Stępkowska - założycielka i prezes firmy Futuro Finance zajęła drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Michniewska (Eko Cykl Organizacja). Łącznie w plebiscycie oddano ponad 6 000 głosów.

- Dziękuję tysiącom osób, które oddały na mnie głos. Cieszę się, że moje wysiłki zostały zauważone i docenione, co dodatkowo motywuje mnie do dalszej pracy i rozwoju – mówi Agata Brucko-Stępkowska. – Zdaję sobie sprawę, że przede mną jeszcze wiele pracy, by ten sukces utrzymać. Mam jednak nadzieję, że dzięki temu tytułowi stanę się inspiracją dla kolejnych zastępów managerek, których cały czas przybywa – dodaje.

Do dzisiejszej pozycji – jednego z liderów na rynku doradztwa finansowego - Agata Brucko-Stępkowska doszła przechodząc przez wszystkie szczeble biznesowej drabiny. 7 lat temu jej firma była małym przedsiębiorstwem z wielką wizją. Dzisiaj ma dwie siedziby w stolicy Dolnego Śląska, otwiera oddziały w miastach wojewódzkich, zatrudnia ponad 220 osób.

- Futuro Finance zakładałam z ideą stworzenia firmy innej niż wszystkie. Zawsze chciałam żeby ludzie z którymi pracuję cenili swoją pracę. Dlatego od początku postawiłam na pracowników. Wiem, że gdyby nie oni, ich zaangażowanie oraz wspólne wyznaczanie celów, nie byłabym w miejscu w którym aktualnie jestem – mówi Agata Brucko-Stępkowska.

Agata Brucko-Stępkowska odnosi sukcesy nie tylko na polu zawodowym. Niedawno została mianowana Ambasadorem Biznesowym Polskiej Akcji Humanitarnej. Jej zadaniem jest promowanie działania PAH w świecie biznesu i pozyskiwanie nowych partnerów, dzięki którym działania charytatywne będą mogły być prowadzone na jeszcze większą skalę.

Wśród działań wrocławianki można wyróżnić również założenie Fundacji Czynów Szlachetnych, która koncentruje się na tworzeniu przestrzeni sprzyjającej rozwojowi dzieci oraz młodzieży. Ma na koncie duże sukcesy – zakup wiertnicy do budowy studni w Sudanie Południowym to tylko jeden z nich. Najbliższe plany to remont i wybudowanie punktu sanitarnego w szkole Zanzibarze.Agata Brucko-Stępkowska
- założycielka i prezes Futuro Finance, ogólnopolskiej firmy specjalizującej się w doradztwie finansowym dla klientów biznesowych i indywidualnych. Zatrudnia 210 osób, współpracuje z około 30 bankami i otwiera oddziały w miastach wojewódzkich. Założyła Fundację Czynów Szlachetnych, z którą chce wspierać inne organizacje, zwłaszcza te, które wspierają młode talenty i tworzą przestrzenie dla rozwoju społeczeństwa.Jest pierwszym Ambasadorem Biznesowym jednej z największych organizacji pozarządowych w Polsce – Polskiej Akcji Humanitarnej.

Agata Brucko-Stępkowska otrzymała wiele nagród i wyróżnień gospodarczych i społecznych. W 2014 roku w konkursie organizowanym przez magazyn „Businesswoman & Life” została laureatką w kategorii „Lider branży finansowej”, Kilkukrotnie doceniana w rankingach „Perły Polskiego Biznesu” oraz „Who is Who – Najważniejsze osobowości branży finansowej”, jako jedyna kobieta w zestawieniu.