Tylko do końca października można zgłaszać szkoły podstawowe z Wrocławia i z okolic do drugiej edycji programu „Dzieciaki do rakiet”. Wytypowane placówki otrzymają profesjonalny sprzęt sportowy do gry w tenisa. Najlepsze szkoły powalczą o wyjazd do paryskiego Disneylandu.

Program „Dzieciaki do rakiet” jest realizowany od dwóch lat przez Bank BGŻ BNP Paribas wraz z Polskim Związkiem Tenisowym i ma na celu popularyzację tenisa wśród najmłodszych. Teraz dzięki akcji, w pięćdziesięciu polskich szkołach na lekcjach wychowania fizycznego pojawią się zajęcia tenisowe.

Do udziału w projekcie mogą się zgłaszać publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe z miast, w których latem odbyła się wakacyjna część projektu, tj. treningi i darmowe lekcje tenisa. Wśród tych miast znalazł się też oczywiście Wrocław. Szkoły z innych miejscowości, w kórych tego typu letnie zajęcia nie odbywały się, mogą również aplikować do programu. Muszą jednak zapewnić organizatorów, że będą w stanie dojechać do któregoś z większych miast na rozgrywki międzyszkolne.

Z Wrocławia oraz z sąsiednich powiatów (oławskiego, oleśnickiego, trzebnickiego, średzkiego, wołowskiego, strzelińskiego) w pierwszym etapie zostanie wybranych pięć najlepszych szkół, które otrzymają atrakcyjne nagrody.

Dodatkową motywacją wzięcia udziału w programie mogą być także nagrody specjalne. Wiosną 2018 roku odbędzie się międzyszkolny turneij tenisa ziemnego, podczas którego zostanie wyłoniona dwudziestka finalistów akcji. Każdy z nich otrzyma bon o wartości 500 zł do wykorzystania na zakup sprzętu sportowego dla szkoły. Natomiast na zwycięzcę finału etapu międzyszkolnego czeka nagroda główna: wyjazd do paryskiego Disneylandu.

Aby zgłosić szkołę, wystarczy nagrać krótki film lub stworzyć galerie zdjęć, czy skanów prac plastycznych, ilustrujących sportowe pasje uczniów. Zgłoszeń można dokonywać na stronie www.dzieciakidorakiet.pl. Tutaj też można oddawać głosy na wybraną szkołę.