IV Targi Edukacji Międzykulturowej w tym roku odbędą się pod hasłem: „Empatia, otwartość, integracja. Co widać z drugiej strony?”. Ze względu na duże zainteresowanie zaplanowano program obejmujący dwa dni (7-8.03.2018 r. ) pełne prezentacji, spotkań, wymiany doświadczeń i podsumowań prac warsztatowych oraz projektów. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim wydarzenie po raz drugi odbędzie się w Oratorium Marianum (Uniwersytet Wrocławski, pl. Uniwersytecki 1).

Targi to wyjątkowe wydarzenia na mapie edukacyjnej Wrocławia, adresowane przede wszystkim do pracowników wrocławskich przedszkoli, szkół, uczelni wyższych i innych instytucji zajmujących się edukacją międzykulturową – nauczycieli, dyrektorów, wykładowców, edukatorów, bibliotekarzy, animatorów kultury oraz wszystkich osób żywo zainteresowanych tematyką edukacji międzykulturowej.  

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane m.in. inspirujące projekty dla placówek edukacyjnych we Wrocławiu, oferty szkoleń i warsztatów dla nauczycieli, inicjatywy Gminy Wrocław, Komisji Europejskiej i organizacji pozarządowych, a także prezentacje nowatorskich metod pracy na rzecz otwartości dzieci, młodzieży, cudzoziemców i mieszkańców naszego miasta. Moderatorem wydarzenia będzie Steffen Möller – uczestnik programu „Europa da się lubić” oraz aktor w serialu "M jak miłość".  

Celem Targów jest prezentacja organizacji i ekspertów działających na rzecz integracji i podnoszenia kompetencji międzykulturowych, a także integracja środowiska i osób działających w obszarze edukacji międzykulturowej. Po raz drugi będzie to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym – z udziałem ekspertów i organizacji z Niemiec.

Wstęp na Targi jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na
http://wcrs.wroclaw.pl/tem

Jednocześnie obok Targów organizowane będą dwa wyjątkowe międzykulturowe wydarzenia towarzyszące:
1) Dwudniowe międzykulturowe warsztaty teatralne z dr Stephanem Reherem z Drezna, które odbędą się w dniach 6-7.03.2018 w Biurze Saksonii w Rynku oraz przedstawienie wyników warsztatów w dniu 8.03. w Oratorium Marianum podczas Targów.
2) Międzykulturowy Chór Dziecięcy we współpracy z Operą Sempera - próba 7.03. we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego oraz występ w dniu 8.03. w Oratorium Marianum.

Organizatorem Targów Edukacji Międzykulturowej oraz wydarzeń towarzyszących jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, honorowy patronat nad Targami po raz drugi objął Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, a współorganizatorami są Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz Biuro Łącznikowe Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu.