Dwa tysiące uczestników z całej Polski, dziewiętnaście drużyn zagranicznych, stu dwudziestu wolontariuszy, trzy dni wyjątkowych spotkań i warsztatów – to wszystko już od 11 marca we Wrocławiu, podczas XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination!

Najmłodsi z nich mają 4 lata, najstarsi 26. Wszystkie kostiumy, dekoracje, konstrukcje, a także scenariusz i pomysł na rozwiązanie przygotowują sami. Bo samodzielność to jedna z najważniejszych zasad Programu DI – uczestnicy nie mogą korzystać z tzw. pomocy z zewnątrz (rodziców, nauczycieli, kolegów spoza drużyny). Oznacza to, że dorośli mogą pokazywać spectrum możliwości i inspiracji, uczyć nowych umiejętności, tłumaczyć „jak to działa?”. Ale ostateczne pomysły i ich realizacja należą wyłącznie do drużyny.

Program Destination Imagination działa w Polsce od ponad 13 lat, a zaangażowanych jest w niego prawie 200 szkół i placówek edukacyjnych oraz 370 pedagogów. Na czym polega? Chodzi o nauczenie dzieci i młodzieży twórczego podejścia do problemów, pracy w grupie, komunikowania się, zarządzania zasobami, tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Drużyny przez kilka miesięcy spotykają się poza zajęciami szkolnymi i pracują metodą projektu nad rozwiązaniem jednego z siedmiu Wyzwań. Wyniki swojej pracy prezentują podczas Ogólnopolskiej Olimpiady. Zwycięskie drużyny reprezentują Polskę podczas Światowej Olimpiady Kreatywności, która odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.

Harmonogram tegorocznej Olimpiady:

Niedziela 11 marca:
15.00 - 17.30 Rejestracja drużyn (WCK)
18.00 - 19.30 Ceremonia Otwarcia (Hala Stulecia)

Poniedziałek 12 marca:
8.00 - 19.00 Prezentacje Wyzwań Drużynowych, Wyzwania Na Już, warsztaty, atrakcje dla drużyn (Kompleks Hali Stulecia)
19.00 - 21.00 Wyzwanie Bliźniacze i Niespodzianka dla Drużyn (Hala Stulecia)

Wtorek 13 marca:
7.00 - 17.00 Prezentacje Wyzwań Drużynowych, Wyzwania Na Już, warsztaty, atrakcje dla drużyn (Kompleks Hali Stulecia)
17.30 - 19.00 „Słodkie co nieco” dla drużyn i Trenerów (Hala Stulecia)
19.00 - 21.00 Ceremonia Zamknięcia (Hala Stulecia)
21.00 - 21.30 Spotkanie dla Trenerów drużyn, które zdobyły I miejsce lub nagrody specjalne (Hala Stulecia)


Więcej informacji na stronie
https://www.kreatywnosc.pl/.