Koleje Dolnośląskie we współpracy z niemieckim przewoźnikiem Deutsche Bahn uruchamiają regularne połączenia kolejowe do Niemiec przez przejście graniczne Zasieki – Forst (Lausitz). Jest to kolejne, po Zgorzelcu – Görlitz połączenie z Niemcami.

Koleje Dolnośląskie uruchomiły kolejną ofertę połączeń międzynarodowych. Dolnośląski przewoźnik od jakiegoś czasu ma w ofercie kursy do Görlitz. Teraz pasażerowie z Wrocławia i Legnicy będą mogli udać się w podróż do niemieckiej miejscowości Forst (Lausitz) W Niemczech.

Na przejazd do stacji Forst (Lausitz) bezpośrednimi pociągami z Wrocławia i Legnicy wystarczy nabyć bilet krajowy według Taryfy Przewozowej TP-KD lub według krajowej oferty specjalnej (np. Razem z KD, Senior 60+) w relacji do granicy państwa w Zasiekach (punkt taryfowy Zasieki Gr.). Bilet ten jest honorowany na odcinku niemieckim od granicy państwa do stacji Forst (Lausitz) bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zakup biletu normalnego z Wrocławia to koszt  29,10 zł. W przypadku podróży powrotnej do Polski wystarczy nabyć u konduktora KD polski bilet krajowy w relacji od granicy państwa do wybranej stacji w Polsce. Bilet ten jest honorowany na odcinku niemieckim od stacji Forst (Lausitz) do granicy państwa.Zobacz cały rozkład jazdy.