Już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia ruszają sezonowe połączenia kolejowe do Czech. Największą nowością będzie uruchomienie pociągów linii D28, łączącej Wrocław i Wałbrzych z czeskimi Teplicami i Adrszpachem. gdzie mieści się skalne miasto.

 Od najbliższego weekendu spółka Koleje Dolnośląskie uruchamia linie D26 i D28.  Poranny pociąg pojedzie z Wrocławia do samego skalnego miasta w Adrszpachu, wieczorny - umożliwi powrót. W trakcie dnia szynobus będzie obsługiwał krótszą relację Wałbrzych - Meziměstí, umożliwiając późniejszy wyjazd, lub wcześniejszy powrót. Aby trasę pokonać bezpośrednio, należy wsiąść na dworcu Wrocław Główny do pociągu o godz. 5:46. Planowany przyjazd na miejsce jest na 8:45. W późniejszych godzinach trasę można będzie pokonać wyłącznie z przesiadkami.

Szczegółowe informacje znaleźć można w tabeli rozkładu jazdy:

< D28 Wrocław - Wałbrzych - Mieroszów - Meziměstí - Teplice nad Metují - Adršpach >


Bilet normalny na trasie Wrocław - Adršpach - Wrocław kosztuje 48 zł i jest ważny przez dwa dni - sobotę i niedzielę. Za bilet normalny upoważniający do przejazdu tylko w jedną stronę zapłacimy 24 zł. Dzieci, które nie ukończyły 6 lat podróżują za darmo. Natomiast młodzieży, która nie ukończyła 15 lat przysługuje
50 procent zniżki przy zakupie biletu.

Analogicznie jak w latach ubiegłych, pociągi linii D26 będą łączyć węzeł w Sędzisławiu (na linii D6 Szklarska Poręba - Jelenia Góra - Wałbrzych - Wrocław) z czeskim Trutnovem, do którego dojedziemy z jedną przesiadką.

Skomunikowane ze sobą połączenia na tej trasie, w weekendy będą realizowane cztery razy w ciągu doby (o jedną więcej niż w zeszłym roku). Szczegółowe informacje znaleźć można w tabeli linii D26:

< D26 Jelenia Góra / Wrocław - Sędzisław - Kamienna Góra - Lubawka - Královec - Trutnov >


Połączenia będą realizowane nie tylko w soboty i niedziele, ale także w święta 1, 3 i 31 maja.

Czytaj podobne:
Pojedziemy pociągiem z Wrocławia do Berlina i Budapesztu.

Promocyjne loty z Wrocławia bo...Król ma urodziny. [CENY]