Od lipca Leo Express rozszerzy swoją siatkę połączeń autobusowych o trasę międzynarodową Wrocław - Wiedeń. Podróż potrwa ok. 9-10 godzin, a ceny biletów rozpoczynają się od 119 zł.

Nowością czeskiego przewoźnika będzie połączenie międzynarodowe z Wrocławia do Wiednia przez Opole, Gliwice, Katowice, Ostrawę i Brno. Autokary zaczną kursować 5 lipca.

Autokary wyruszać będą z wrocławskiego dworca PKS i kończyć kurs na podwiedeńskim lotnisku Schwechat. Pokonanie 670 kilometrowej trasy zajmie ok. 9 godz. 45 min. Koszt podróży to 149 zł. Drugą opcją jest zakończenie podróży przy centrum handlowym Stadion Center w cenie 119 zł. Bilety powrotne są w tej samej cenie. Godzina wyjazdu to 23.30. Bilety są w sprzedaży od 9 maja.


Połączenia mają być skomunikowane m.in. z pociągami Leo Express w Czechach. W przygranicznym Bohuminie będzie istniała możliwość przesiadki z autokaru jadącego z Wrocławia do pociągu Bohumin–Praga. Autobusy mają możliwość zarezerwowania miejsca dla roweru, która od stycznia jest już dostępna w jego pociągach.