Już od soboty, 9 września br., PKP Intercity uruchomi nowe, weekendowe połączenie z Bydgoszczy do Zakopanego. Skład TLK Halny pojedzie m.in. przez Poznań, Wrocław, Opole i Żywiec. Do stolicy Tatr znowu dojedziemy bez przesiadki.

Pasażerowie planujący wyjazd do turystycznej stolicy Tatr czy w Beskidy od 9 września zyskają weekendowe połączenie na trasie Bydgoszcz–Zakopane. Po drodze pociąg TLK Halny zatrzyma się m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu czy Bielsku-Białej. Skład wyruszy z Bydgoszczy przed godz. 6:00, z Wrocławia w dalszą podróż o 9:50, a do Zakopanego dotrze na godz. 18:45. 

W relacji powrotnej pociąg odjedzie z południa Polski o godz. 10:44, aby dotrzeć do Bydgoszczy na godz. 22:45. We Wrocławiu będzie o 18:35. Nowo uruchomiony skład PKP Intercity pojedzie trasą przez Żywiec i Suchą Beskidzką zapewniając turystom dojazd do miejscowości, z których można bezpośrednio wyruszyć na szlak w Beskidy Zachodnie. 

Wcześniejsze planowanie z rabatami

Osoby, które zaplanują wyjazd w góry z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. W ramach oferty Wcześniej-Taniej ceny biletów za przejazd w 2 klasie składem TLK Halny z Bydgoszczy do Zakopanego (oraz w relacji powrotnej) zaczynają się od 56 zł. Studenci czy uczniowie, dzięki przysługującym im ulgom ustawowym, za podróż zapłacą jeszcze mniej. Przy zakupie biletu warto skorzystać z internetowego systemu sprzedaży lub aplikacji mobilnej, które umożliwiają realizację transakcji szybko i bez wychodzenia z domu. Coraz więcej osób korzysta z tej formy zakupu. Tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku, aż 41% pasażerów nabyło bilety online. 

Informacje na temat połączeń, rozkładu jazdy czy cen biletów są dostępne na stronie intercity.pl, na dworcach oraz pod numerem Infolinii 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto.