W związku z faktem, iż Koleje Dolnośląskie dojeżdżają do Gór Sowich zarówno od strony północnej (linie D5 i D16), jak i południowej (linia D15), istnieje wiele możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu w tym rejonie, z dogodnym dojazdem i powrotem z/do Wrocławia.

Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wycieczki nie trzeba kończyć na tej stacji, na której została rozpoczęta, ani nawet po tej samej stronie gór! W Góry Sowie można dojechać pociągiem linii D15 od strony południowej (na przykład do Jedliny-Zdrój, Głuszycy, Ludwikowic Kłodzkich czy Nowej Rudy), przejść wybraną trasę i po stronie północnej wsiąść do pociągu linii D16 (na przykład w Dzierżoniowie).

Żeby to ułatwić, we współpracy ze Stowarzyszeniem Turystycznym Gmin Gór Sowich przygotowaliśmy dla Was ulotkę >>> - mini przewodnik. Jest w nim wszystko, co potrzebne: rozkład jazdy obu linii kolejowych, mapa gór z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi MTB, lokalizacja i zdjęcia największych atrakcji w rejonie.

Nie zapomnieliśmy także o rodzinach z dziećmi - na mapie nanieśliśmy na wszelki wypadek końcowe przystanki autobusów komunikacji miejskiej z Wałbrzycha i Bielawy (gdyby kogoś bolały nóżki i nie mógł samodzielnie iść dalej), wraz z nazwami przystanków, numerami linii i adresami stron www z godzinami odjazdów. Jest też link do zestawienia czasów przejścia poszczególnych fragmentów tras - można zatem zawczasu skonfrontować siły z zamiarami.

Zapraszamy w Góry Sowie! Ulotki są dostępne w pociągach KD oraz Biurze Obsługi Klienta na dworcu Głównym we Wrocławiu.