Po udanym starcie w Krakowie i Warszawie, Traficar – usługa wynajmu samochodów na minuty rozszerza swoją działalność o stolicę Dolnego Śląska. Od 2 października mieszkańcy i goście odwiedzający Wrocław zyskają alternatywę dla komunikacji miejskiej. Dzięki Traficarowi wygodnie dotrą na miejsce, a zamiana prywatnego samochodu na pojazd współdzielony pozwoli uwolnić przestrzeń miejską.

Usługa Traficara we Wrocławiu jest dostępna w ramach strefy starannie opracowanej przez specjalistów marki. Przy pomocy zaawansowanego systemu analitycznego zostały sprawdzone i wybrane najpopularniejsze trasy w mieście, które znalazły się w zasięgu strefy. Następnie w ramach zapotrzebowania zgłaszanego przez użytkowników, tak jak ma to miejsce w Krakowie czy Warszawie, usługa będzie się rozszerzać. Od 2 października 2017r.Traficar we Wrocławiu jest dostępny w następujących dzielnicach: Śródmieście, Psie Pole, Krzyki, Stare Miasto i Fabryczna.

 

 

Flota Traficara we Wrocławiu liczy 150 pojazdów marki Renault Clio.Ceny za korzystanie z systemu są takie same jak w Krakowie i Warszawie. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. Podobnie jak w Krakowie i Warszawie Traficar działa w oparciu o otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera usługi – PKN ORLEN. We Wrocławiu jest to 7 stacji, z których użytkownicy Traficara będą mogli korzystać od 3 października 2017r. 

„Wejście Traficarado Wrocławia zbiega się w czasie z pierwszą rocznicą obecności marki na rynku. To dla nas podwójna okazja do dumy.  Z jednej strony stworzyliśmy nowoczesną, pionierską usługę, która posiada znaczne grono użytkowników i buduje wspólnotę innowatorów otwartych na zmiany społeczne. Z drugiej strony przed nami wciąż nowe obszary do odkrycia, czego wyrazem jest wejście z usługą do kolejnego miasta – mówi Piotr Groński, Prezes w firmie Traficar.