Wrocław to piękne miasto z ciekawą historią i architekturą, które przyciąga co roku wielu turystów. Jeśli i Ty planujesz weekend w tym urokliwym miejscu, ale nie masz samochodu lub nie chcesz decydować się na samodzielną podróż ze względu na uciążliwą, długą trasę lub nieodpowiedni stan techniczny Twojego samochodu, weź pod uwagę możliwość wynajmu pojazdu! Wypożyczalnie oferują tani wynajem krótkoterminowy, który pozwoli Ci na komfortowe zwiedzanie. Łatwo jednak naciąć się na nieuczciwą firmę i słono przepłacić. Poniżej przedstawiamy cztery sposoby na tani wynajem samochodu we Wrocławiu.

Brak wymaganej kaucji przy najmie

Wiele firm wymaga wpłatę kaucji nawet przy wynajmie samochodu o niższej klasie. Ma to służyć za ubezpieczenie dla firmy w razie jakiejkolwiek stłuczki. Jeśli dojdzie do kolizji z wpłaconych pieniędzy pokrywane są koszty naprawy. Jest to jednak podejście zdecydowanie nie pro-klienckie, które wymaga przygotowania dodatkowej sumy pieniędzy. Jednak firmy, które mają na uwadze komfort klienta nie wymagają kaucji. Przykładem jest wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu - carfree.pl, która wymaga wpłaty dodatkowego zabezpieczenia finansowego tylko w przypadku samochodów klasy PREMIUM.

Darmowe podstawienie samochodu na lotnisko

Zaoszczędzimy sporo pieniędzy wybierając wypożyczalnię, która zapewni darmowe podstawienie samochodu w dogodnym dla nas miejscu. Podróż z lotniska do siedziby firmy często wymaga dużo czasu i zachodu, a dodatkowe opłaty za podstawienie pojazdu mogą okazać się duże. Jeśli szukasz firmy, która za darmo podstawi samochód na lotnisko we Wrocławiu, zajrzyj do artykułu “O czym pamiętać wynajmując samochód na lotnisku? Poznajmy opinie eksperta Carfree”.

Brak ograniczeń w eksploatacji pojazdu

Zwróć uwagę również na to, czy firma nie nakłada ograniczeń na ilość zużytego paliwa lub przejechanych kilometrów. W innym wypadku możesz narazić się na kary i dodatkowe koszty.

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia

Dobrą praktyką wypożyczalni jest zaoferowanie wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które w razie wypadku czy kolizji zniesie odpowiedzialność za szkodę z kierowcy, a wszystkie koszty poniesie firma.