Andrea Bocelli jest tenorem o ugruntowanej pozycji. Śpiewa na całym świecie, gdzie kochają go nie tylko fani opery. O jego kunszcie będą mogli się teraz przekonać mieszkańcy Szczecina i goście, którzy w najbliższy weekend przyjadą na The Tall Ships Races 2017. Artysta wystąpi na Wałach Chrobrego w otoczeniu najpiękniejszych żaglowców. Z tej okazji przypominamy kilkanaście liczb, które nieco charakteryzują gwiazdę pierwszego dnia finału regat.

3 – tyle dzieci ma Bocelli: dwóch synów i córkę.


7 – to wiek, w którym zaczął uczyć się gry na fortepianie.


12 – tyle lat miał Andrea, kiedy po raz pierwszy wziął udział w amatorskim konkursie śpiewaczym. Wygrał go wspaniałą interpretacją pieśni „O sole mio”.


15 -  to liczba albumów studyjnych, które artysta wydał w czasie dotychczasowej kariery.


22 – tyle metrów ma superjacht „Libertas” Bocellego.


36 – tyle miał lat Andrea Bocelli, kiedy wystąpił u boku słynnego Luciano Pavarottiego.


43 - w tej edycji słynnego festiwalu piosenki włoskiej w San Remo utworem „Il Mare Calmo della Sera”, Andrea Bocelli wygrał i to najwyższą notą w historii!


220 – tyle krajów transmitowało bezpośredni przekaz zeszłorocznej gali finału Ligii Mistrzów w Mediolanie, w której śpiewał Bocelli.  


1958 – to rok urodzenia Andrei Bocellego. Artysta przyszedł na świat w wiosce koło Lajatico w Toskanii.


2017 – jesienią tego roku ma być gotowy film biograficzny o Andrei Bocellim. Toby Sebatian, znany z serialu „Gra o Tron” wciela się w rolę artysty, a w obsadzie filmu znalazł się m.in. Antonio Banderas.


4.000.000 – blisko tyle osób na całym świecie obserwuje profil Andrei na FB, z czego 76 tys. to Polacy.


90.000.000 – blisko tyle płyt sprzedał tenor w czasie całej swojej kariery.


237.000.000 – taka odległość w kilometrach dzieli Ziemię od asteroidy - obiektu okrążającego Słońce - która nazwana została imieniem i nazwiskiem włoskiego śpiewaka.


Andrea Bocelli zaśpiewa na żywo już w najbliższą sobotę, 5 sierpnia na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Poza sektorem miejsc siedzących, koncert jest dla wszystkich bezpłatny. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.