Fenomenalne, trafiające w punkt teksty opisujące życie pokolenia Y. Stonowana, intrygująca i jednocześnie pełna swoistej nostalgii muzyka. O twórczości Taco Hemingwaya można by debatować długo, ale... można również przyjść na koncert i na własnej skórze, na żywo doświadczyć tego, o czym pisze raper.


Wszystko zapoczątkował anglojęzyczny minialbum Young Hems opublikowany w 2013 r., ale tylko w teorii. W rzeczywistości o Taco zrobiło się głośno wraz z powstaniem dwóch kolejnych albumów Trójkąt Warszawski i Umowa o dzieło wydane rok po roku. Muzyka rozprzestrzeniła się w mgnieniu oka zyskując sobie słuchaczy głównie wśród grupy wiekowej, której pełną charakterystykę dostarcza nam raper w utworach. Co więcej, zamiast odcinać się od generalizujących pokolenie tekstów, młodzi ludzie raczej wyrażali zaskoczenie trafnością opisu osób i sytuacji, które jak się okazało są bardzo powtarzalne.

Bilety na koncerty Taco wyprzedane były w ciągu kilku minut, a mimo to wciąż pozostawały tłumy, które bez problemu wypełniłyby sale,gdyby raper grał jednego dnia i dwa koncerty. Niezaprzeczalny sukces przyniósł Filipowi Szcześniakowi powszechną rozpoznawalność i Fryderyka 2016 za najlepszy album w kategorii hip-hop. 

Wszyscy fani Hemingwaya z niecierpliwością czekali na kolejną płytę. I tak o to miesiąc temu udostępniony został nowy singiel Deszcz na betonie, który na tę chwilę ma już ponad 4,5 mln wyświetleń,niedługo potem epka Wosk,na której mamy okazję usłyszeć także Dawida Podsiadło. Jesienią natomiast rusza trasa koncertowa promująca nową płytę Marmur.

We Wrocławiu koncert odbędzie się 27 listopada. Niestety wszystkie bilety zostały wyprzedane w ciągu kilku godzin. Organizatorzy postanowili jednak zrobić fanom rapera niespodziankę organizując dzień później jeszcze jeden koncert. 

HeartBeats zaprasza na ul. Krakowską 100 do klubu Pralnia o godzinie 18.
Bilety w cenie od 55 zł do zakupienia na stronie internetowej: https://goingapp.pl/evt/95638