Najpiękniejsze kolędy, dotykające problemów współczesnego świata, skomponowane przez Zbigniewa Preisnera, będzie można usłyszeć w Poznaniu, Zabrzu, Warszawie i Wrocławiu. Bilety na styczniowe koncerty właśnie trafiły do sprzedaży.

Koncerty „Zbigniewa Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” odbędą się w styczniu przyszłego roku. Publiczność usłyszy materiał z albumu wydanego w 2015 roku z tekstami Ewy Lipskiej i Jana Nowickiego. Na pewno nie zabraknie także tej najpiękniejszej - „Kolędy dla nieobecnych” ze słowami Szymona Muchy. Jest to ulubiony utwór nie tylko słuchaczy, ale także samych wykonawców. W tym roku zaśpiewają: Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka, Maciej Balcar, Edyta Krzemień, Joanna Pocica oraz Jan Karpiel-Bułecka z zespołem. Solistom towarzyszyć będzie zespół złożony z najlepszych polskich muzyków.

Wieczory kolęd zaplanowano w prestiżowych lokalizacjach w Polsce:
22 stycznia - Sala Ziemi Poznań Congress Center
24 stycznia - Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
26 stycznia - Filharmonia Narodowa w Warszawie (dwukrotnie)
28 stycznia – Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu 

Bilety w cenie od 175 zł właśnie trafiły do sprzedaży. Kupić je można za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com. Organizatorem koncertów kolędowych jest agencja Prestige MJM.