Mieszkanie w bloku jest osobliwym miejscem zakwaterowania. Idealnie przystrzyżony żywopłot czy perfekcyjnie ułożona kostka na podjeździe nie jest wizytówką właściciela, wręcz przeciwnie - jest nią sposób w jaki zaaranżujemy wnętrze. W szczególności przedpokój zasługuje na dużo uwagi z racji tego, że czy tego chcemy lub nie, jest to najczęściej uczęszczane pomieszczenie w mieszkaniu - przekonują specjaliści z https://domar.pl/.

NOWOCZESNOŚĆ CZY KLASYKA?

Podchodząc do zagadnienia urządzania przedpokoju ważnym jest, aby wziąć pod uwagę styl naszego mieszkania i zadać sobie następujące pytanie. Czy przeważa w nim klasyczność i idące z nią w parze elementy drewniane, czy nowoczesność, bogate kolory oraz odważne kształty? Jeśli w naszym mieszkaniu dominuje klasyka warto postawić w przedpokoju meble w podobnej stylistyce, w innym przypadku Twój przedpokój wzbogacą proste meble.

(Sprawdź pomysły na przedpokój - https://domar.pl/kategorie/przedpokoj/)

FUNKCJONALNOŚĆ I PRAGMATYZM

Podczas planowania wystroju przedpokoju łatwo pominąć najważniejszy element tego pomieszczenia - funkcjonalność. To właśnie przez przedpokój przebijamy się trzymając w jednej ręce siatki pełne zakupów, w drugiej przemoczonego czworonoga, z zabłoconymi butami na nogach. Dlatego też warto wziąć pod uwagę wiele aspektów projektując przedpokój. Przede wszystkim po to, aby był on Twoim sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.

(Zobacz inne inspiracje https://domar.pl/porady-inspiracje/)

Aranżując przedpokój wypełnij go przemyślanymi i zarazem wytrzymałymi rozwiązaniami - takimi jak schowki na różności, wieszaki, czy uchwyty na klucze. Meble powinny być pojemne, zachowując przy tym niedużo miejsca oraz odporność na przypadkowe obicia rowerem. Warto też zaopatrzyć się w meble, które poza funkcją schowka będą służyć jako punkt podparcia bądź siedzisko, na którym wygodnie można włożyć buty. Innymi słowy, wszystkie te rzeczy, które przydadzą Ci się wychodząc lub wchodząc do mieszkania.

Kolejną rzeczą wartą uwagi jest materiał, którym wykończysz swój hol. Najlepiej, aby był on łatwy w utrzymaniu czystości - w końcu nie da się uniknąć codziennych plam czy zabrudzeń przypadkowo “upiększających” nasz wymarzony przedpokój.

PŁASZCZ NA PŁASZCZU

Kolejnym problemem trapiącymi właścicieli mieszkań jest wyznaczenie przestrzeni na odzież wierzchnią. Jeżeli dysponujemy dość przestronnym holem warto zaplanować kupno szafy ubraniowej, w której znajdzie się również miejsce na rękawiczki i szaliki, czy czapki - bardzo ważny element garderoby w okresie jesienno-zimowym.

Jeśli zależy Ci na szafie idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb i wymiarów przedpokoju, zamów zabudowę na wymiar. Dzięki temu zdecydujesz nie tylko o rozmiarach i wyposażeniu szafy, ale także o kolorze, co może być bardzo wygodne w przypadku pomieszczeń o niestandardowych barwach i kształtach. Ponadto, drzwi przesuwane idealnie sprawdzą się w przedpokoju z racji tego, że otwarcie szafy nie spowoduje zmniejszenia już i tak ograniczonego metrażu.

PARKIET

Nie zwracasz na to uwagi, jednak każdy Twój powrót do mieszkania jest równocześnie testem twojej podłogi. Zwłaszcza zimą i jesienią jest to mocno odczuwalne z racji ilości nanoszonego tam kilka razy dziennie śniegu, wody oraz błota. Biorąc to pod uwagę, radzimy zaopatrzenie się w podłogę o odpowiedniej klasie ścieralności - decydując się na panele wybierz te o parametrach AC4 lub AC5.