Już niedługo w naszym mieście otwarty zostanie pierwszy hotel sieci AC by Marriott. Obiekt położony będzie w pięknej zabytkowej kamienicy w prestiżowej lokalizacji. Wg zapowiedzi inwestora, hotel swoje podwoje dla gości otworzy już we wrześniu.

AC Hotel by Marriott we Wrocławiu powstaje w budynku z końca XIX-go wieku, który został poddany gruntownej modernizacji i remontowi. Położony jest on przy placu Wolności 10 w bezpośrednim sąsiedztwie Narodowego Forum Muzyki. Co istotne, niektóre elementy dekoracji i wystroju wnętrza zostały zachowane. Hotel będzie zapewniał obsługę w standardzie czterech gwiazdek.

Do dyspozycji gości będzie 91 eleganckich pokoi hotelowych, z których każdy urządzony będzie indywidualnie w standardzie czterech gwiazdek. Część pokoi będzie posiadać tarasy. W hotelu działać będzie również restauracja i bar, 4 wielofunkcyjne sale konferencyjne, centrum fitness, sauny, jakuzzi, siłownia oraz basen. Goście hotelowi będą mogli korzystać z miejsc parkingowych przy Narodowym Forum Muzyki.

Przypomnijmy, że przed wojną w budynku przy placu Wolności 10 swoja siedzibę miał Reichsbank, po II wojnie światowej w obiekcie mieścił się Bank Polski, a od 1989 roku Bank Zachodni WBK.