Jarmarki organizowane w okolicach wrocławskiego Rynku zyskały już miano kultowych. Początek jednego z nich – Jarmarku Świętojańskiego 2017 – zaplanowano na piątek 26 maja.

Choć do Nocy Świętojańskiej został jeszcze miesiąc, wszyscy wrocławianie oraz goście, którzy pojawią się w naszym mieście będą mogli już niedługo wziąć udział we wspaniałym Jarmarku Świętojańskim.

Specjalnie na jego potrzeby w okolicach Pręgierza zaaranżowane zostaną ogrody świętojańskie. Dostaniemy zatem szansę obcowania z kojącą zielenią w samym centrum miasta. Dla wszystkich gości Jarmarku wybudowana została też mała plaża, na której z pewnością pojawią się wygodne leżaki.

W Rynku oraz na ulicy Świdnickiej znów staną również drewniane budki/stoiska, na których nabyć będziemy mogli interesujące wyroby regionalne, ceramikę, biżuterię, pamiątki z Wrocławia i wiele wiele innych ciekawych przedmiotów. Oczywiście nie zabraknie też handlowców oferujących smakowite potrawy z grilla, słodycze, desery, miody, sery czy przyprawy.

Jarmark otwarty zostanie 26 maja, a jego zamknięcie zaplanowano na 26 czerwca. Dla przybyłych gości przewidziano również dodatkowe atrakcje, które będą miały miejsce w określone dni czerwca. Wśród nich wymienić należy pokaz florystyczny (10 czerwca), imprezę plaża party (11 czerwca) oraz konkurs plecenia wianków (18 czerwca).

Przeczytaj podobne:

Wrocław: pod Pręgierzem powstaje plaża i rozstawiane są stragany