Już dziś (5. lipca) dziesiątki kolorowych balonów po raz pierwszy wzniosą się w powietrze w ramach Balonowego Pucharu Dolnego Śląska. Impreza trwająca do 8. lipca rozpocznie się na Lotnisku Szymanów, oddalonym o około 15 km od centrum stolicy Dolnego Śląska.

Balonowy Puchar Dolnego Śląska to impreza organizowana na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie, w ramach mistrzostw World Canopy Piloting Championships 2018. Oprócz rywalizacji załóg w różnych konkurencjach, zaplanowane zostały także pokazy specjalne, których docelowym widzem może być każdy z nas i które odbywać się będą wieczorami.


Organizatorzy imprezy proponują nam również możliwość odpłatnego lotu balonami napędzanymi ciepłym powietrzem.
Więcej informacji o możliwości rezerwacji voucheru na lot dostępnych jest na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/2064095443838680/

Loty balonami to sport, który w wielkiej mierze zależny jest od aktualnej pogody. Z tego powodu istnieje możliwość zmiany przebiegu powyższego wydarzenia. Na ten moment prognozy są jednak optymistyczne, dlatego można mieć nadzieję, że w najbliższych dniach kilkukrotnie zobaczymy kolorowe czasze i kosze unoszące się nad naszym miastem.


Miejsce wydarzenia: Lotnisko Szymanów
Data wydarzenia: 5-8 lipca
Wstęp: bezpłatny