W czasie trwania Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games nastąpią zmiany w harmonogramie pokazów Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja dyscyplin biorących udział w igrzyskach.

Wrocławska fontanna multimedialna to bez wątpienia znacząca atrakcja turystyczna naszego miasta. Otwarta została 4 czerwca 2009 roku, z okazji 20. rocznicy wolnych wyborów. Od wiosny aż po jesień cieszy oko wszystkich, którzy znajdą się w okolicach Hali Stulecia. Warto wspomnieć, że na widowiskowość fontanny składa się m. in. ponad 300 dysz, z których woda niekiedy tryska nawet na wysokość 40 m. Najbardziej okazale fontanna prezentuje się po zmroku. Gra świateł i laserów połączona z doskonale dobraną muzyką potrafi zachwycić nawet najbardziej wymagającego widza.

Z okazji TWG odbędą się dodatkowe pokazy Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej zgodnie z poniższym harmonogramem:22 lipca  / sobota / godz. 21.40 – The World Games,   godz. 22.00 – Marzenia

23 lipca  / niedziela/  godz. 21.40 – The World Games , godz. 22.00 – Mikro i Makro Kosmos

29 lipca / sobota/  godz. 22.00 – Marilyn ,  godz. 22.30 – The World Games

30 lipca / niedziela /  godz. 21.40 – The World Games , godz. 22.00 – Piękna I Bestia

 

Z uwagi na odbywające się w kompleksie Hali Stulecia. w tym  na Pergoli. zawody w okresie od 22 do 30 lipca  nie będzie funkcjonować mała fontanna , a dzienne pokazy  będą emitowane z wyłączeniem dźwięku, bez podkładu muzycznego.


Wstęp na pokazy fontanny jest darmowy. Bilet trzeba kupić tylko jeśli chce się je podziwiać z tarasu widokowego. Wejściówki kosztują 5 złotych i  są dostępne w punkcie z pamiątkami w Centrum Kongresowym, w godzinach 12.30-21.30 w dniu pokazu. Nie ma możliwości rezerwacji biletów.