Pisaliśmy już o kolejnej edycji „Europy na widelcu”. Stwierdziliśmy jednak, że jedno z wydarzeń, odbywających się w ramach słynnego festiwalu kulinarnego, wymaga osobnego omówienia. W dniach 4 - 5 czerwca odbędzie się wyjątkowa uczta dla amatorów ulicznego jedzenia - będziemy świętować na Festiwalu Food Trucków i Zacnego Piwa!

Organizatorzy wydarzenia gwarantują nietuzinkowe doznania smakowe. To jednak nie wszystko - uczestnicy, oprócz oczywiście walorów pysznego jedzenia docenią kulturalną odsłonę festiwalu. Wyświetlane będą iluminacje Claudi Reh, muzycy zagrają koncerty jazzowe, a studenci Food Design łódzkiej ASP pochwalą się projektami dyplomowymi. Odwiedzający będą mogli podszkolić swoje zdolności kulinarne w otwartych dla wszystkich warsztatach plenerowych.

Jeśli chodzi o jedzenie, to czeka nas wiele wyśmienitych nowości. Podroby przyrządzane na żywym ogniu będzie serwował Walenty Kania – podróżnik, kucharz i eksperymentator kulinarny. Podejmuje raczej rzadko spotykany temat, mianowicie dania z podrobów, a także kiełbasy z kozy, sarniny, czy baraniny. Potrawy Walentego na pewno skradną serca mięsożercom i wielbicielom kuchni starej daty, bo przygotowuje je według receptur z XVIII i XIX wieku. Dzięki My Little Thailand – food truck Wasze kubki smakowe przeniosą się do odległej Tajlandii. Ta „restauracja na kółkach” wykorzystuje azjatyckie warzywa, zioła i sosy, a kucharze stawiają na maksymalną oryginalność składników i receptur. Chociaż w menu zawsze pojawiają się łagodne dania, to przewidujemy, że właśnie amatorzy ostrych, tajskich smaków będą zachwyceni. Odwiedzającym energetycznego kopa dadzą soki i zielone koktajle proponowane przez Frutopię.  Z okazji tego wyjątkowego zlotu przygotowywany będzie Doping, czyli koktajl z botwinką, daktylami, pomarańczą, cytryną i bananem. Helleńskie klimaty przywiezie Real Greek. Posmakujemy greckich suflaków, bifteków i innych specjałów z Półwyspu Bałkańskiego. Nie zabraknie również polskiego ziemniaka. Pan Bulwa przyrządzi go na wiele sposobów.

Skoro jest to festiwal także zacnego piwa, tego alkoholu nie może zabraknąć. Tu kolejna nowość - wrocławski browar Sancti Lucas, przewiduje premierę Flanders brown –ciemnego, nieco kwaśnego, pachnącego figami, karmelem i czekoladą.
Sądzimy, że to wydarzenie nie może Was ominąć!
Start:
4 czerwca 14.00 - 22.00
5 czerwca 15.00 - 18.00