Wrocławska firma Cubesoft stworzyła darmową aplikację, dzięki której znacznie łatwiej będziemy mogli odnaleźć charakterystyczne dla naszego miasta krasnale.

Aplikacja z pewnością przyda się wszystkim turystom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska. Jej twórcy liczą jednak, że przy jej pomocy również wrocławianie będą świetnie się bawić. Dzięki produktowi firmy Cubesoft możemy przeglądać zdjęcia krasnali, grupować je i zaznaczać te, które już mieliśmy okazję zaobaczyć na żywo na ulicach miasta. Możemy także sprawdzić, jak z kolekcjonowaniem bajkowych stworów radzą sobie inni. Być może twórcy aplikacji liczą, że "zbieranie" krasnali stanie się we Wrocławiu tak popularne, jak łapanie pokemonów.

Obecna wersja aplikacji Go Wrocławskie Krasnale w najbliższym czasie ma być jeszcze rozbudowywana o dodatkowe funkcję, takie jak np. gra miejska, podczas której trwania będzie trzeba pokonać trasę wyznaczaną przez uliczne symbole naszego miasta.

Grę można pobrać bezpłatnie na wszystkie urządzenia z systemem Android pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.cubesoft.dwarfs .