W tym roku mija 70 lat od momentu wydania książki „Akademia Pana Kleksa”. Fakt ten zainspirował organizatorów festiwalu Gwiazdozbiory 2016. Biorące w nim udział dzieci wykonają piosenki z filmów o oryginalnym bohaterze utworów literackich Jana Brzechwy.

Podczas festiwalu na scenie pojawią się dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Akompaniować im będzie profesjonalny zespół muzyczny. Młodych wykonawców oceniać będzie jury w składzie: Ewelina Lisowska (wokalistka), Andrzej Korzyński (kompozytor i twórca ścieżki dźwiękowej oraz tekstów piosenek z filmów o Panu Kleksie) oraz Radosław Kot (trener wokalny).

Festiwal odbywać się będzie w  klubie Zaklęte Rewiry. Pierwszego dnia imprezy (29.06.) odbędą się kwalifikacje. Wstęp na nie jest bezpłatny. Dzień później (30.06.) przed publicznością zaprezentują się laureaci konkursu oraz Ewelina Lisowska, która przedstawi publiczności akustyczne wersje swoich utworów.  Bilety na koncert, który odbędzie się drugiego dnia festiwalu dostępne będą na godzinę przed jego rozpoczęciem. Ich cena to 25 zł.


Kolejna okazja do posłuchania piosenek wykonywanych przez laureatów festiwalu nadarzy się 2-go lipca. Tego dnia najzdolniejsi uczestnicy festiwalu zaprezentują swoje umiejętności w Pasażu Grunwaldzkim. Oprócz występów małych piosenkarzy, w galerii handlowej dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych i kulinarnych. Przewidziano także liczne konkursy i zabawy oraz pokaz mody dziecięcej.