Najważniejszy w Polsce festiwal fantastyki - „Polcon” odbędzie się już po raz 31. Jednak dopiero drugi raz impreza zawita do stolicy Dolnego Śląska. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem „Fantastyczne światy” i najwięcej miejsca zostanie podczas niej poświęcone literaturze. Nie zabraknie jednak także atrakcji dla fanów filmu czy gier komputerowych.

Prawdziwe święto miłośników fantastyki potrwa od 18 do 22 sierpnia. W ciągu 5 dni uczestnicy festiwalu będą mogli spotkać się ze znanymi pisarzami (np. Andrzejem Sapkowskim), pograć w gry bitewne, wziąć udział w kilku koncertach czy podziwiać niesamowite przebrania cosplayerów, czyli osób ucharakteryzowanych na postacie z anime, mangi, filmów lub gier komputerowych. Przybyli na „Polcon” wrocławianie i goście z innych miast dostaną możliwość przedpremierowego obejrzenia filmu "Batman: zabójczy żart".

O randze wydarzenia może świadczyć, m. in. zaangażowanie się w nie przedstawicieli Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy wraz z osobami związanymi z Uniwersytetem Medycznym są współorganizatorami konferencji naukowej, będącej częścią festiwalu.

Bardzo widowiskową atrakcją „Polconu” z pewnością będzie Zombie walk. Pochód wspaniale poprzebieranych za zombie ludzi będziemy mogli podziwiać w piątkowy wieczór w okolicach Hali Stulecia.

Atrakcje dotyczące fantastyki to jednak nie wszystko. W dniach 19-21 sierpnia na Placu pod Iglicą pojawią się foodtrucki, serwujące smakowite potrawy oraz orzeźwiające napoje.

O różnych wydarzeniach , które będą miały miejsce podczas festiwalu można by było pisać długo. Z pewnością „Polcon” to bardzo interesująca impreza i pomimo płatnego wstępu (obecnie 100zł – wcześniej cena była niższa) warto się na nią udać.

Więcej informacji o zlocie fanów fantastyki dostępnych jest na stronie internetowej: www.polcon2016.pl.