Pisaliśmy już o wyjątkowym obiekcie znajdującym się we wsi Paniowice. Kąpielisko Kopalnia rozciąga się na terenie 18 ha ekologicznego obszaru Natura 2000, a jej malownicze położenie to nie jedyny atut. Inwestorzy postarali się zapewnić gościom szeroki wachlarz atrakcji, zarówno sportowych jak i kulturalnych. Przedsmak tego, co czeka na odwiedzających kąpielisko, poznamy już w weekend 1-3 lipca, kiedy odbędzie się huczne otwarcie obiektu.

Inwestorzy poinformowali, że budowa zakończy się planowo, a harmonogram inauguracji został zapięty na ostatni guzik. Co więcej, otwarcie kąpieliska zaakceptował Sanepid, gdy w wyniku badań jakości wody, przeprowadzonych przez Laboratorium Środowiskowe SGS Polska Sp. z.o.o., stwierdzono najwyższy stopień jej czystości.

Do dyspozycji odwiedzających kąpielisko przeznaczono cztery profesjonalne boiska do siatkówki plażowej oraz te przystosowane do treningów. W weekend otwarcia odbędzie się profesjonalny turniej, w którym sędziować będą arbitrzy z Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Oprócz tego będzie można skorzystać z masaży wykonywanych przez najlepszych specjalistów oraz wziąć udział w pokazach zumby i treningach jogi. Najmłodsi będą konkurować w turnieju piłkarskim oraz poskaczą na trampolinach.

W piątek na specjalnie przystosowanej scenie wystąpi Sarsa i grupa Feel, a po koncertach artystów, muzyczne stery przejmą znani DJ-e. Kąpielisko podjęło współpracę z kinem Helios Nowe Horyzonty. Dzięki temu goście będą mogli obejrzeć wybitne utwory światowej kinematografii, w tym „Mechaniaczną pomarańczę” lub „Odyseję kosmiczną” Stanleya Kubricka.


Do Kopalni dojedziemy autobusem linii 105 do pętli Świniary lub pociągiem do stacji Szewce. Stamtąd pozostaną do obiektu 2 km. Na szczęście zostanie uruchomiona specjalna komunikacja dowożąca przyjezdnych na plażę i z powrotem. A o tym, dlaczego warto odwiedzić kąpielisko, świadczą nowe wizualizacje udostępnione przez inwestora. Oto one:


:Wizualizacje kąpieliska Kopalnia Wizualizacje kąpieliska Kopalnia