Jeśli w tym roku zabrakło ci funduszy na dalszy wakacyjny wyjazd lub zwyczajnie tęsknisz za ciepłym, afrykańskim klimatem i w niecodzienny sposób chcesz spędzić czas, to świetne rozwiązanie dla Ciebie. Wystarczą tylko trochę ponad dwie godziny drogi, by znaleźć się w odległej Afryce. Oczywiście, niedosłownie.


Dvur Kralove, miejscowość położona ok. 150km od Wrocławia za czeską granicą, oferuje nam dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Wszystko za sprawą ZOO Safari, które w swej formie daleko wybiega poza to, co oferuje nam większość ZOO w Polsce. ,,Jako dziecko prawdopodobnie marzyłeś o wyruszeniu w podróż w dzicz. Dawne rodzinne wycieczki do ZOO to teraz tylko cenne wspomnienie.Dzięki nam możesz doświadczyć tajemnic Afryki bez konieczności długiego podróżowania"-  czytamy na stronie.

Największa kolekcja zwierząt afrykańskich w europie wymagała odpowiedniego wyeksponowania. Dlatego zrezygnowano z tradycyjnych klatek, zza których krat w większości ogrodów zoologicznych możemy oglądać zwierzęta. Stworzono po prostu ogromne safari, po którym zwierzęta poruszają się zupełnie swobodnie i na ile to możliwe w europejskich warunkach, żyją w otoczeniu zbliżonym do naturalnego środowiska. Niewątpliwie jednak największą atrakcją jest sama forma zwiedzania safari. W tym celu przygotowano specjalne autobusy, które umożliwiają nam podróżowanie pośród dzikiej zwierzyny i kontakt z nią tak bliski, jaki nie byłby możliwy w żadnym innym ZOO!

Ponadto po dniu pełnym wrażeń, natychmiastowy powrót do domu nie jest konieczny. Przy samym ZOO, mieści się hotel urządzony w afrykańskim stylu, który umożliwia nam zaśnięcie i poranek wśród odgłosów zwierząt. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na nocleg w hotelu, bilet do ZOO otrzymamy za darmo, już w cenie noclegu i co zaskakujące, jako hotelowy gość możemy zwiedzać ZOO, także po godzinach jego zamknięcia!


Godziny otwarcia ZOO:

 w sezonie letnim: 9:00 - 18:00

Ceny biletów wstępu:

dorośli: 195 CZK
ulgowe (dzieci i młodzież 6-15 lat, studenci do 26 roku życia, seniorzy powyżej 65 roku życia, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie): 150 CZK
dzieci (2-6 lat): 50 CZK
dzieci do 2 lat: wstęp wolny
rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci): 660 CZK
grupowy (powyżej 15 osób): 10% zniżki 

Ceny Safari:

Własnym samochodem 95CZK
Safariexpress - 60 CZK
Safaribus - 20CZK
Safaribus (dzieci, studenci do 26 roku) - bezpłatnie
strona internetowa ZOO Safari: http://www.zoodvurkralove.cz/en/