W nadchodzący weekend, 14-16 lipca, na Wyspie Słodowej zaprezentowany zostanie spektakl plenerowy "Wielka Woda”. Dzieło upamiętnia wielką lipcową powódź sprzed 20 lat.

Pomysłodawcami spektaklu są artyści wrocławskiego Teatru Ad Spectatores. Sam pomyśl na spektakl bezpośrednio powiązany był z zeszłoroczną edycją Europejskiej Stolicy Kultury, a dokładnie Koalicji Miast. Artyści wrocławskiego teatru pokazali go w 6 polskich miastach ubiegających się o tytuł ESK. We Wrocławiu został zaprezentowany tylko raz na Placu Solnym. 

Spektakl opowiada o powodzi z lipca 1997 roku i o zmaganiach Wrocławian z żywiołem. Pokazuje on solidarność i walkę o uchronienie miasta przed wodą, ale również prezentuje rozmiary tej katastrofy naturalnej. Spektakl powstał z połączenia anegdot, historii i wspomnień mieszkańców Wrocławia z okresu heroicznej walki z powodzią i jej skutkami. 

Już jutro i przez dwa kolejne dni (14-16 lipca) będziemy mieć okazję zobaczyć spektakl ponownie, tym razem na Wyspie Słodowej. W piątek i sobotę spektakl obejrzymy o godz. 21.30 i 22.30, a w niedzielę o godz.  21.30. Zaprezentowany zostanie w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i ukraińskiej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.