Tegoroczny sylwester znowu minie nam w cieniu pandemii. Dużo osób toast za zdrowie i pomyślność wzniesie w gronie rodziny lub przyjaciół na prywatkach we własnych domach. Ale są także zwolennicy imprez bardziej otwartych, które na tę jedną noc proponują wrocławskie kluby czy restauracje. Zobaczcie, co mają do zaoferowania. Znajdzie się też coś dla najmłodszych.

Sylwester 2021 na Rynku we Wrocławiu – czy się odbędzie?

Już od ponad miesiąca wiemy, że tradycyjna wielka miejska impreza sylwestrowa na wrocławskim Rynku się nie odbędzie. Taką decyzję podjęły władze miasta z uwagi na bezpieczeństwo nas wszystkich. Pandemia bowiem nie odpuszcza, nadal jest dużo zakażeń koronawirusem i co najgorsze – zbyt wiele osób trafia do szpitali lub traci życie z powodu COVID-19

Gdzie wybrać się na Sylwestra 2021 we Wrocławiu?

Od 15 grudnia obowiązują w kraju nowe obostrzenia związane z pandemią, z których na dziś wynika, że tylko z 31 grudnia na 1 stycznia będzie możliwość zorganizowania imprezy sylwestrowej np. w klubie czy dyskotece, które os połowy grudnia są zamknięte.

Wśród propozycji na wieczór i noc mijającego roku są takie stricte rozrywkowe, ale i dla miłośników klasyki instrumentalnej oraz takie, na których obowiązują balowe kreacje. 

Zobaczcie, gdzie można spędzić ostatni wieczór i noc kończącego się roku na balu, koncercie czy imprezie klubowej.

Pamiętajmy, że organizatorów imprez obowiązują limity uczestników szczepionych i nieszczepionych przeciwko COVID-19, dlatego warto sprawdzić, czy i w jaki sposób weryfikują dowody zaszczepienia.

Sylwester 2021/2022 we Wrocławiu

Sylwester 2021/2022 we Wrocławiu

Eventy
 31 grudnia 2021 od 19:00 do 23:59

 Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

ZOBACZ

Sylwester 2021 - w Operze Wrocławskiej czy w NFM?

Miłością i radością przepełniona będzie gala sylwestrowo-noworoczna w Operze Wrocławskiej. Królować będą oczywiście musical i operetka. Wiadomo, że wrocławianie bardzo lubią to wydarzenie, dlatego bilety zniknęły już z kasy. 

W zamian – i tu z decyzją powinni pospieszyć się i miłośnicy filharmonii, i... popowych i jazzowych brzmień – są jeszcze bilety na galę sylwestrową w Narodowym Forum Muzyki. Będzie naprawdę na bogato... muzycznie. 

Gala sylwestrowa w NFM

Gala sylwestrowa w NFM

Klasyczna / Koncert
 od 30 grudnia 2021 do 31 grudnia 2021

 Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

ZOBACZ

Vertigo Jazz Club zaprasza na imprezę sylwestrową!

Wśród wielu propozycji klubowych znalazło się zaproszenie m.in. od Veritgo Jazz Clubu, gdzie gwiazdą wieczoru będzie flagowy zespół klubu Vertigo Band. Mają być rozkosze muzyczne, czyli hity, które znamy z wykonań m.in. Bruno Marsa, Beyonce, Jamiroquai, Steviego Wondera czy AC/DC, oraz rozkosze dla podniebienia – czyli bogate menu. Spóźnialscy mają jeszcze szansę na wejście.

Bal sylwestrowy 2021 w Vertigo

Bal sylwestrowy 2021 w Vertigo

Koncert
 31 grudnia 2021 20:00

 Vertigo Jazz Club & Restaurant

ZOBACZ

To się nie zmienia – Wrocław nie strzela!

W 2015 r. Wrocław zrezygnował z pokazu fajerwerków w sylwestrową noc. Były inne akcenty, które równie dobrze nadejście Nowego Roku ogłaszały, np. deszcz konfetti.

W bieżącym roku na Rynku świętować nie będziemy, ale doświadczenie uczy, że wśród mieszkańców są takie osoby, które bez huku petard obejść się nie potrafią. Zapominają, że dzieci, osoby starsze czy w końcu zwierzęta – domowe i żyjące dziko, bardzo źle znoszą taki hałas, który może zagrażać i zdrowiu, i nawet życiu. Fajerwerki są również groźne dla tych, którzy je odpalają – utrata palców czy nawet oka to wcale nierzadkie przykre wypadki podczas takiej zabawy, o których dowiadujemy się każdego roku.

Wrocław nie strzela