Już w najbliższą sobotę, 19 maja podczas 15. edycji będzie okazja odwiedzić rekordową liczbę 53 miejsc. Noc Nadodrza to uliczne święto rzemiosła, designu i dobrego smaku. Do północy i dłużej, organizatorzy zapraszają na koncerty, wystawy warsztaty w nadodrzańskich pracowniach i galeriach. O 15.00 odbędzie się także premiera audiospaceru – opracowanego przez 15 wrocławskich poetów i pisarzy.

W sobotę 20 maja już po raz 15 odbędzie maraton wydarzeń na Nadodrzu. Tym razem aż 53 miejsca będą czekały na odwiedzających przez całe 12 godzin. W tym czasie będą organizowane warsztaty, koncerty, wystawy, spotkania i wiele innych wydarzeń.

Pierwszy raz uczestnicy odwiedzą miejsca, które otwierają się specjalnie na tę noc: Serotoninę, czyli wegańskie, rzemieślnicze sery i pracownię szkła artystycznego Oszkloona, gdzie będzie można poznać  tajniki tworzenia witraży. Z techniką sitodruku będzie można praktycznie zapoznać się w warsztacie Sitoogrodników w MiserArcie, a także zobaczyć autorską wystawę Sitowanie w galerii Lemur. W Harcie po raz kolejny będzie okazja nabyć dzieło sztuki w trakcie kiermaszu. A kolektyw po raz kolejny zaprasza na wystawę sztuki ulicy - tym razem „Street output”, Cruze.

Wydarzeniem specjalnym w trakcie Nocy będzie premiera Osobliwego audiospaceru po Nadodrzu. Spacer to niemal dwugodzinne słuchowisko, w którym uczestnicy zanurzą się w nieznane zakątki i prywatne historie twórców, którzy w jakiś sposób związali swoje życie z Nadodrzem. Premierowo – spacer wyruszy z placu św. Macieja o godzinie 15.00. Potem stale będzie dostępny w aplikacji mobilnej Audiotrip.