Na terenie Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu w dniach od 4 do 5 czerwca odbywać się będzie piąta prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych. Dla wszystkich uczestników tego wydarzenia będą czekać historyczne oraz te najnowsze czołgi, ale też strzelcy z GRH Gloria Victis. To tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych przez organizatorów na Rekon 2016.

Rekon 2016 jest organizowany przez Fundację Promocji Historii Techniki Militarnej we Wrocławiu. To już V edycja tej imprezy. W poprzednich odsłonach tego wydarzenia uczestniczyło wiele fanów i ciekawskich, dlatego też w pierwszy weekend czerwca, również organizatorzy spodziewają się sporego grona uczestników. Na to wydarzenie specjalnie z różnych okolic Polski zostanie ściągnięty sprzęt pancerny, transportery i działa o dużym kalibrze. Głównym punktem programu jest angielski czołg z czasów II Wojny Światowej o nazwie "Stuart". Jednak na tym nie koniec atrakcji.

Procedury strzelania i prezentację broni pokażą strzelcy z Glorii Victis i Army, a odwiedzający dzięki temu pomysłowi będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy, a także specjalnym urządzeniu przeznaczonym do celowania - CYKLOP.  Tego samego dnia odbywać się będą również przeróżne wystawy przy ul. Obornickiej 109,  w których udział wezmą przedstawiciele służb mundurowych. Podczas Rekonu 2016 zostanie nie tylko zaprezentowany sprzęt militarny, ale również będzie ukazywana historia wojskowości.

Impreza zarówno w sobotę jak i niedzielę rozpocznie się o godzinie 10:00 rano, a wstęp jest całkowicie bezpłatny dla wszystkich chętnych.

Szczegółowy plan Rekonu 2016 zamieszczamy poniżej: