Założony ponad ćwierć wieku temu w Londynie zespół może poszczycić się rzeszami fanów na całym świecie. Był wielokrotnie nagradzany za długoletnią muzyczną działalność - jego członkowie otrzymywali setki statuetek, w tym Grammy Awards, Brit Awards, a także Ivor Novello Awards. Wydał około 450 złotych i platynowych oraz 35 srebrnych płyt. Iron Maiden właśnie rozpoczął światową trasę koncertową, a jednym z jej przystanków jest Wrocław.

W ramach trasy The Book of Souls World Tour zespół zagra na muzycznych scenach aż sześciu kontynentów. Będzie promował swoją nową płytę "The Book of Spuls", na której wydanie fani Żelaznej Dziewicy musieli poczekać aż pięć lat. Jej premiera odbyła się 4 września ubiegłego roku. Dwupłytowy album to novum w ich karierze. Składa się na niego 11 utworów, w tym "Tears of Clown", który zadedykowano zmarłemu aktorowi Robinowi Williamsowi .

Iron Maiden zagra na Stadionie Miejskim we Wrocławiu już 3-go lipca. Podczas ich koncertu gościnnie wystąpi grupa The Raven Age. Organizacją wydarzenia zajmuje się firma Live Nation - światowy lider organizacji koncertów.

Jak podkreśla Bruce Dickinson, członkom zespołu największą radość sprawiają spotkania z fanami, a ich motorem napędowym są koncerty. Od ich ostatniego występu na Sonisphere w Wielkiej Brytanii minęły prawie dwa lata, dlatego perspektywa trasy koncertowej jest dla nich bardzo ekscytująca. We Wrocławiu heavymetalowcy zagrali przeszło 13 lat temu, bo w 2003 roku. 

O godz. 17 otwarte zostaną bramy stadionu, na parking będzie można wjechać od 16.30. Bilety będzie można kupić w kasach przy stadionie:

  • 2 lipca 2016 w godz. 12.00 – 20.00 ( Kasa wejście ul. Lotnicza)
    3 lipca 2016 w godz. 09:00 – 23:00 ( Kasy wejście ul. Lotnicza oraz wejście ul. Królewiecka )