Wirtualna rzeczywistość, warsztaty z drużyną Panthers Wrocław, pokazy sportowe na scenie, a na wielki finał nocny bieg po drodze startowej lotniska. WRO RUNWAY RUN to nietypowe wydarzenie wypełnione atrakcjami, a przy tym impreza charytatywna. Start już dziś o godz. 18!

To pierwsza taka impreza w regionie. Blisko tysiąc osób pobiegnie w nocy - tuż po wylądowaniu ostatniego samolotu – po zmodernizowanej drodze startowej lotniska. Ale impreza zacznie się już kilka godzin wcześniej.

 

W blasku lotniskowych świateł

W sobotę 11 czerwca od godz. 18.00 do 00.00 w części ogólnodostępnej terminalu oraz w hali odlotów będą czekać atrakcje sportowe i lotniskowe, w tym m.in.:

  • Ergowiosła – stanowisko z dwoma ergometrami wioślarskimi, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił ścigając się na wirtualnym torze wioślarskim.
  • Stanowisko z wirtualną rzeczywistością z okularami Gear VR powered by Oculus, na których każdy będzie mógł się poczuć jak sportowiec dyscyplin The World Games 2017.
  • The Panthers Wrocław – warsztaty z drużyną futbolu amerykańskiego na tarasie widokowym.
  • Pokazy m.in.: Wild Cats Cheerleaders, tańca sportowego, sztuki walki Muay Thai, pokazy sportowe, a także techniki i sprzętu Służby Celnej oraz Straży Granicznej.
  • Spotkanie z zawodowym mistrzem świata w kickboxingu Michałem Turyńskim oraz mistrzem olimpijskim w łyżwiarstwie szybkim Zbigniewem Bródką – ambasadorami imprezy.

- Tego dnia wrocławskie lotnisko zamieni się w scenę wielu atrakcyjnych wydarzeń z wielkim finałem w postaci nocnego biegu po drodze startowej – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby wejść na drogę o długości 2,5 kilometra i szerokości 60 metrów, która na co dzień dostępna jest tylko dla samolotów. W blasku dwóch tysięcy świateł zawodnicy zmierzą się na dwóch dystansach.Pierwsi uczestnicy WRO RUNAWAY RUN wystartują w niedzielę 12 czerwca o godz. 00.30 i przebiegną dystans 5 km. Kolejni (dystans 10 km) o 00.35. W ten sposób lotnisko uczci zakończenie kluczowej inwestycji, której elementem była modernizacja drogi startowej i jej oświetlenia. Dzięki temu port podniósł kategorię lotniska do drugiej.

 

Szczytny cel

Bieg ma charakter charytatywny. Wpisowe zasili fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" i sfinansuje zakup wózka dla Antka Kozaka, chorującego na dystrofię mięśniową, syna pracownika portu. Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody, w tym tygodniowe wczasy dla dwóch osób na Karaibach, ufundowane przez biuro podróży Itaka.- To pierwsze w historii wrocławskiego lotniska tego typu wydarzenie, a warto w nim wziąć udział także dlatego, że wesprzemy szczytny cel. Czek dla Fundacji zostanie przekazany przez zawodników po skończonym biegu. Odbierze go związana z instytucją prof. Alicja Chybicka – mówi Dariusz Kuś.

WRO RUNWAY RUN cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wystartuje w nim blisko tysiąc osób, a zapisy zakończyły się po kilkunastu minutach.

Atrakcje na wrocławskim lotnisku przygotowane zostały wspólnie m.in. ze spółką The World Games oraz klubem Jatomi Fitness. Szczegóły na stronie: http://wrorunwayrun.pl/.

 

Czas i miejsce:

11 czerwca, od godz. 18.00 – atrakcje sportowe i lotniskowe w terminalu.

12 czerwca, godz. 00.30 – start zawodników na dystansie 5 km; godz. 00.35 – start na dystansie 10 km.

 

WRO RUNWAY RUN:

Więcej informacji:http://wrorunwayrun.pl/