Już w sobotę 30 marca rozpoczyna się we Wroclavii Wielki Tydzień Mody, podczas którego w mieście pojawią się znane osobowości ze świata fashion. Cały tydzień do 6 kwietnia wypełnią widowiskowe pokazy, stylowe metamorfozy, warsztaty fashion & beauty, konkursy z nagrodami oraz spotkania z gośćmi specjalnymi, m.in. z Joanną Horodyńską, jedną z najpopularniejszych stylistek i dziennikarek modowych oraz Jessicą Mercedes, jedną z najbardziej rozpoznawalnych influencerek fashion. Partnerem akcji jest magazyn „Elle”, a patronem medialnym – Radio RAM.

Wrocław zaliczany jest do najbardziej stylowych miast w kraju. Stanie się jeszcze bardziej modny podczas Wielkiego Tygodnia Mody organizowanego przez Wroclavię (30 marca – 6 kwietnia). Już 30 i 31 marca na gości Wroclavii czekają wyjątkowe atrakcje: spotkania z Jessicą Mercedes i Joanną Horodyńską, specjalna strefa magazynu „Elle”, pokazy zapowiadające najgorętsze tereny sezonu oraz konkursy z nagrodami. Szczegółowy plan na ten weekend przedstawia się następująco:

30 marca, godz. 12.00-18.00

  • Unikalny pokaz inspirowany koncepcją Dolce & Gabbana „Runway Selfies”, przygotowany przez reżyserkę najsłynniejszych w Polsce modowych show realizowanych dla wielu znanych marek – Magdalenę Rozenfeld, doktorantkę i wykładowcę łódzkiej APS oraz warszawskiej międzynarodowej szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Podczas pokazu zaprezentowane zostaną dostępne we Wroclavii kolekcje wiosenno-letnie, a modowy świat online i offline połączy się w jedno, gdyż wydarzenie będzie relacjonowane na żywo przez same modelki, za pomocą Insta Stories. Dzięki temu będzie można zobaczyć nie tylko wszystko, co dzieje się na scenie, ale także poznać sekrety zza kulis (wejścia o godz. 13.30, 15.50 i 17.30).

  • Strefa magazynu „Elle”, której gospodyniami będą stylistki „Elle”: Joanna Horodyńska oraz Karolina Limbach. Będzie można z nimi porozmawiać o trendach i poradzić się w wyborze nowych stylizacji, popijając przy tym wyśmienitą kawę (w godz. 12.00-18.00). Na stoisku wyeksponowane będą także wybory „Elle”, czyli najmodniejsze stylizacje z wiosennych kolekcji dostępnych we Wroclavii.

  • Spotkanie z Jessicą Mercedes – top influencerką modową, której profil na Instagramie obserwuje niemal milion osób.

  • Panele o trendach modowych wiosna-lato 2019 z udziałem stylistów Wroclavii, Emilii i Bartka, panele o makijażu z udziałem ekspertów znanych marek.


31 marca, godz. 12.00-18.00

Niedziela to czas kolejnych atrakcji, wśród których wymienić należy:

  • Panel dyskusyjny „Jak mądrze kupować” moderowany przez wyjątkowy duet: Harel (Ewę Kowalewską-Kondrat), pasjonatkę mody, blogerkę i autorkę vogue.pl oraz Michała Zaczyńskiego, dziennikarza modowego, który współpracuje z „Vogue”, „Esquire” i „Gazetą Wyborczą”, a na swoim blogu często porusza kwestię związku mody z popkulturą, społeczeństwem i gospodarką (godz. 13:30-14:30).

  • Kolejny dzień z modowymi metamorfozami na żywo, które dla klientów Wroclavii przeprowadzą jej styliści – Emilia i Bartek (wejścia o godz. 14.30 i 16:00). Eksperci centrum pomogą gościom przejść stylową przemianę i podzielą się spostrzeżeniami na temat tego, jak moda wpływa na nasze życie.

  • Kolejny dzień spotkań ze stylistkami magazynu „Elle” – Joanną Horodyńską oraz Karoliną Limbach w specjalnej, klimatycznej strefie magazynu „Elle”, gdzie będzie można porozmawiać o trendach, ale także napić się doskonałej kawy (w godz. 12.00-18.00).

Ponadto przez cały weekend dla uczestników wydarzenia dostępna będzie wyjątkowa interaktywna ścianka „Freezme”, która umożliwia wykonanie animowanego zdjęcia 3D.


1-6 kwietnia, godz. 14.00-18.00

A już od poniedziałku aż do soboty na gości Wroclavii czekają inspirujące modowe atrakcje, m.in. warsztaty makijażu, porady stylistów i kącik beauty oraz warsztaty handmade i pokaz mody dziecięcej.

  • Moda w odcinkach” to codzienne panele ze stylistami Wroclavii, podczas których zaprezentują oni najważniejsze zasady doboru ubrań do sylwetki, typu kolorystycznego i okazji, koncentrując się na modzie biurowej, casual i na wyjątkową okazję (1-3 kwietnia, godz. 16.00-18.00; 6 kwietnia, godz. 14:30-15:30).

  • W kąciku urodowym będzie można spotkać specjalistów z różnych dziedzin i zasięnąć porady m.in. w zakresie makijażu, pielęgnacji skóry, włosów czy zdrowego odżywiania.

  • A 6 kwietnia, w sobotę odbędzie się wyjątkowy minipokaz mody dziecięcej, w którym wystąpią dzieci stałych klientów Wroclavii.

Konkursy

Przez cały tydzień goście Wroclavii mogą zdobyć wiele atrakcyjnych nagród. Jedną z nich jest modowa przemiana na scenie, na żywo – ze stylistami Wroclavii, Emilią i Bartkiem. Aby ją wygrać, należy do 22 marca napisać na adres: casting.wroclavia@mediadem.pl, odpowiadając na pytanie „dlaczego chcesz wygrać #METAMORFOZĘ?”. Laureaci zostaną zaproszeni na scenę i dodatkowo otrzymają kartę podarunkową Wroclavii. Szczegółowy regulamin oraz warunki zgłoszenia dostępne będą na https://www.wroclavia.pl/unexpected-fashion


Na wybrane atrakcje obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie
www.wroclavia.pl.

Więcej informacji znajduje się na www.wroclavia.pl oraz profilu Facebook i Instagram Wroclavii (www.facebook.com/Wroclavia i www.instagram.com/wroclavia).