W najbliższy weekend (14-15 kwietnia) Wrocław stanie się najbardziej magicznym miejscem na Ziemi. Zgodnie z tradycją wrocławskie krasnale – symbol i atrakcja miasta – dostaną swoje gitary, by móc poćwiczyć przed zbliżającym się Gitarowym Rekordem Guinnessa zaplanowanym na 1 maja. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy - w sobotę i niedzielę można będzie „przyłapać” wrocławskie krasnale na przygotowaniach do gitarowej imprezy. Zróbcie im zdjęcia!

Najciekawsze ujęcia  upolowanych krasnali z gitarą należy umieścić na  Instagramie z oznaczeniem #gitarowyrekordguinnessa lub wysłać na adres: press@heyjoe.pl  w celu publikacji na facebookowym profilu Gitarowego Rekordu Guinnessa. Najbardziej kreatywne zdjęcia, selfie, gify zostaną nagrodzone zaproszeniami na koncert gwiazd 1 maja w kompleksie Hali Stulecia, gdzie wystąpią znakomite polskie zespoły – Perfect , Lao Che i Hunter, a także Sinfonity –  światowej sławy orkiestra symfoniczna gitar elektrycznych  z Hiszpanii, hardrockowa supergrupa – The Dead Daises  oraz legenda thrash metalu – Kreator.

Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa jest dla wrocławskich krasnali wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy 30 kwietnia został oficjalnie ogłoszony "Światowym Dniem Krasnoludka z Gitarą". To impreza skierowana do najmłodszych.  - Co roku staramy się wprowadzić dodatkowy wątek do Gitarowego Rekordu Guinnessa, który urozmaici nasz festiwal i jednocześnie przyciągnie do Wrocławia nowych fanów gitarowego grania. W roku 2014 były to "Gitarowe Rodziny"  w 2015  "Dziewczyna z Gitarą", a w tym roku przyszedł czas na grające dzieciaki. Dlatego 30 kwietnia organizujemy "Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą", specjalny happening pełen atrakcji dla najmłodszych fanów tego pięknego instrumentu. Będzie to jednocześnie próba generalna przed biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa. A dla małych śmiałków, którzy będą chcieli pomóc w ustanowieniu nowego rekordu przygotowano specjalną Strefę Krasnoludka z Gitarą także 1 maja.

 Osiągnięty we Wrocławiu pułap 7356 gitar jest trudny do przekroczenia bez wsparcia sił "nadprzyrodzonych" - zatem cała nadzieja w krasnalach i dzieciach  - mówi Leszek Cichoński, dyrektor artystyczny Thanks Jimi Festival, który również ma swojego krasnala – stojącego w rynku Leszko z Wrocławca.

 

Więcej informacji nt. Gitarowego Rekordu Guinnessa znajdziecie na stronie www.heyjoe.pl