Zdarza się, że mieszkając w dużym mieście nie mamy pojęcia o jego niektórych atrakcjach. Nie wiem jak jest w Państwa przypadku, ale ja często odkrywam zaskakujące mnie miejsca, które istnieją na terenie Wrocławia. Tak też było w tym wypadku. 6 km od centrum naszego miasta znajduje się Wyspa Opatowicka, a na niej jedyny we Wrocławiu park linowy.

W parku linowym na Wyspie Opatowickiej czeka na nas 7 zróżnicowanych pod względem trudności tras, których łączna długość wynosi ponad kilometr.  Ich różnorodność sprawia, że wspomniane miejsce jest atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Każdy powinien znaleźć tu trasę odpowiadającą jego oczekiwaniom.

Dla śmiałków chcących przeżyć świetną przygodę przygotowano ponad 100 różnych przeszkód, które skutecznie potrafią urozmaicić naszą linową wędrówkę. Najwyżej umieszczony fragment jednej z tras znajduje się 17 m nad ziemią, jednak dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu nawet osoby bojące się wysokości mogą czuć się stosunkowo bezpiecznie.

Poniżej szczegóły dotyczące poszczególnych tras:

Trasy łatwe:
- „Myszka” - trasa dla najmłodszych uczestników (3+).86 metrów, 6 domków na drzewach, a pomiędzy nimi 10 przeszkód: Pajęczyna, Ogniste Koła i Fala i inne
- „Małpka” - grupa 3 tras, o całkowitej długości 175 m. Platformy rozmieszczone są na wysokości maksymalnie 3 metrów i składają się z 21 przeszkód.

Trasy średnie:
-„Wiewiórka”- 13 atrakcji, które zamieszczone są od 3 do 6 metrów nad ziemią - o łącznej długości    ok. 170 metrów.
-„Dzięcioł” - 10 atrakcji, umieszczonych na wysokości od 3 do 9 metrów nad ziemią. Tutaj do pokonania mamy 135 metrów.
-„Świstak” - 13 atrakcji, które zamieszczone są na wysokości od 3 do 6 metrów nad ziemią. Trasa mierzy ok 170 metrów długości.

Trasy Trudne:
-„Goryl” - Napowietrzna ścieżka o długości 102 metrów, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokościach od 8 do 10 metrów.
-„Pantera” - Najtrudniejsza z naszych tras o długości 250 metrów. Uczestnicy napotkają tutaj 16 atrakcji. Najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

Park linowy na Wyspie Opatowickiej zasługuje na szczególną uwagę nie tylko ze względu na ilość tras. Cennik atrakcji, w porównaniu z innymi parkami linowymi prezentuje się całkiem przystępnie. Co jednak najważniejsze, płacimy głównie za wypożyczenie sprzętu, nie za godzinę czy za jednorazowe przejście trasy. Jeśli zatem mamy dobrą kondycję możemy spędzić wśród lin i drzew prawie cały dzień. :)

Cennik/Bilety:
- od poniedziałku do piątku: dziecięcy (15 zł), ulgowy (25 zł), normalny (35 zł), rodzinka plus (-50%)
-w weekendy i święta: dziecięcy (20 zł), ulgowy (30 zł), normalny (40 zł)
- bilety grupowe (od poniedziałku do piątku – minimum 20 osób): dziecięcy (12 zł), ulgowy (20 zł), normalny (30 zł)

Dla firm, które pragną zapewnić grupową atrakcję swoim pracownikom przewidziane są dodatkowe rabaty. I jeszcze jedna informacja, tym razem dla posiadaczy karty Multisport. Do 31 sierpnia właściciele kart, którzy wybiorą się do parku linowego na Wyspie Opatowickiej mogą liczyć na atrakcyjną obniżkę ceny wstępu.

Godziny otwarcia parku linowego:

- w tygodniu od 10:00 do 18:00

-w weekendy od godziny 9:00 do 19:00.

- kasa sprzedaje bilety jedynie do godziny 17:00.