Wczoraj (13.08) w Górach Sowich odbył się 8. Bieg na Wielką Sowę, którego patronem medialnym był nasz portal. Wielkie święto biegaczy przyciągnęło do Ludwikowic Kłodzkich i Sokolca rzeszę zawodników z różnych zakątków Polski i świata.

Idealna pogoda do biegania, atmosfera wielkiego wydarzenia sportowego, rekordowa frekwencja - wszystko wskazywało na to, że 8. edycja biegu, którego trasa prowadziła z Centrum Rekreacji Harenda na najwyższy szczyt Gór Sowich będzie niezwykle udana. Tak też było.

O godzinie 11:02 595 śmiałków wyruszyło z miejsca startu, by po pokonaniu ponad 9 km wymagającej trasy dotrzeć na Wielką Sowę. Po drodze czekało na nich kilka morderczych podbiegów, ale również entuzjastyczny doping miejscowych kibiców i turystów, którzy postanowili spędzić długi weekend w sercu Gór Sowich.

Z pewnością mniej doświadczeni biegacze mogli uznać za duży sukces już samo dotarcie na szczyt. Niektórzy zawodnicy próbowali jednak złamać swoje oraz czasowe granice. Bezkonkurencyjni okazali się Kenijczycy, którzy nie dali szans rywalom.

Poniżej prezentujemy nazwiska oraz czasy pierwszej piątki wczorajszych zawodów:

1. Wycliffe Kipkorir Biwot (KEN) - 37:00
2. Joel Maina Mwangi (KEN) - 37:27
3. Andrzej Starżyński (POL) - 38:31
4.Paweł Olijnyk (UKR) - 38:31
5. Piotr Biernawski (POL) - 41:06

8. Bieg na Wielką Sowę był bez wątpienia interesującym wydarzeniem sportowym, ale nie tylko. Oprócz rywalizacji (jaką zapewnił zawodnikom), zagwarantował również świetną zabawę kibicom, dając jednocześnie osobom spoza Gór Sowich okazję do odwiedzenia tego niezwykle atrakcyjnego regionu naszego województwa. Biegaczom oraz wszystkim innym, którzy w tym roku nie mogli pojawić się w Ludwikowicach Kłodzkich i Sokolcu nie pozostaje nic innego, jak niecierpliwie czekać na przyszłoroczną edycję biegu, która z pewnością po raz kolejny będzie wyjątkowa.