Już 12 sierpnia w Górach Sowich odbędzie się 9. Regatta Bieg na Wielką Sowę. Na miesiąc przed wydarzeniem poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące biegu.

Odbywające się w Ludwikowicach Kłodzkich i Sokolcu wydarzenie cieszy się wielką renomą wśród zawodników w całej Polsce.W zeszłorocznych zmaganiach, uznanych za najlepszy Bieg Alpejski w naszym kraju wzięło udział niemal 600 osób. Za cztery tygodnie na starcie powinno zameldować się jeszcze więcej biegaczy.

Osoby lubiące aktywnie spędzać wolny czas do udziału w wydarzeniu może zachęcić rozbudowany pakiet startowy. Kilka dni temu poznaliśmy jego pełny kształt.Szczególne wrażenie robi wysokiej jakości koszulka techniczna zawodów. Oprócz niej w odbieranej przez biegaczy paczce znajdą się:
- numer startowy
- ręcznik z logo biegu
- żel energetyczny
- woda 
- talon na posiłek

Na mecie każdy z uczestników 9. Biegu na Wielką Sowę otrzyma również pamiątkowy medal.Oficjalna strona internetowa zawodów: https://biegajwgorachsowich.pl

Data wydarzenia: 12.08.2018
Miejsce wydarzenia: Ludwikowice Kłodzkie/Sokolec
Długość trasy biegu: 9,6 km
Cena pakietu startowego: 55 zł (do końca lipca)


Dzień wcześniej (11.08) w Górach Sowich swoich sił będą mogli spróbować specjaliści od dłuższych dystansów. Pakiet startowy na Półmaraton Sowiogórski kosztuje 75 zł.

Więcej o 9. edycji biegu pisaliśmy w artykule 9. Edycja Biegu na Wielką Sowę – zapowiedź prawdziwego biegowego święta