Piotr Małachowski zajął pierwsze miejsce w konkursie rzutu dyskiem odbywającym się w ramach cyklu Diamentowej Ligi. Tym razem lekkoatleci rywalizowali w Birmingham. Trzecie miejsce w rywalizacji dyskoboli przypadło innemu Polakowi - Robertowi Urbankowi.

Piotr Małachowski, reprezentujący WKS Śląsk Wrocław, po raz kolejny pokazał, że jest jednym z faworytów do medalu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
W najdalszym rzucie dzisiejszych zawodów Polak posłał dysk na odległość 67,50 m. 

Zwycięstwo Małachowskiego w Birmingham było jego trzecim w tym sezonie triumfem w  prestiżowym cyklu Diamentowej Ligi. Wcześniej wygrał konkursy w Doha i Rabacie. Polak jest też liderem klasyfikacji generalnej cyklu.

Świetnie w obecnym sezonie spisuje się też, trzeci w Birmingham,  Robert Urbanek. Zawodnik klubu MKS Aleksandrów Łódzki regularnie znajduje się w czołówce zawodów. 2. czerwca odniósł nawet zwycięstwo w konkursie w Rzymie. Dobra dyspozycja Polaka spowodowała, że w klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi plasuje się tuż za Małachowskim.

Dawno nie oglądaliśmy tak zdecydowanej dominacji Polaków w zawodach lekkoatletycznych. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wypracowaną formę uda się im utrzymać do sierpnia, bo właśnie wtedy rozpocznie się najważniejsza impreza sezonu - olimpiada.