Wioślarska ósemka Politechniki Wrocławskiej pod opieką trenera Pawła Rańdy dużymi krokami prowadzi przygotowania do Europejskich Igrzysk Studenckich, które odbędą się w Chorwacji.

Już jutro, czyli w sobotę 9 lipca od godziny 11 na Bulwarze PWr będzie możliwość zobaczenia naszych zawodników akcji oraz samemu spróbować swoich sił na ergometrze.

Ósemmka Pwr na swoim koncie ma już kilka sukcesów w tym sezonie, między innymi zwyciężyli w tegorocznej edycji regat Odra River Cup, zdobyli puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego i 4 miejsce na Sveti Duje Regatta za granicą naszego kraju, czyli w Chorwacji.

Europejskie igrzyska będą odbywać się od 12 do 14 lipca bieżącego roku w Zagrzebiu, a nasza drużyna pojedzie w następującym składzie:
Mateusz Kozioł jako sternik,
Paweł Penno,
Jakub Łanda,
Sebastian Łanda,
Paweł Buryn,
Damian Lichaczewski,
Adrian Wiktorek,
Maciej Jasiński,
Krzysztof Rokita.

Już za rok we Wrocławiu odbywać się będą X Światowe Igrzyska Sportowe - The World Games, a w programie tego wydarzenia jest 31 dyscyplin, a jedną z nich jest właśnie wioślarstwo w wersji halowej. Jutrzejszy trening ósemki PWr rozpocznie cykl spotkań, który promuje poszczególne dyscypliny The World Games 2017, o którym wspominaliśmy również tutaj