Squash zyskuje w ostatnich latach coraz większą popularność w naszym kraju. Moda na ten sport nie omija także wrocławian, którzy swoje sił umiejętności w przemyślanym odbijaniu piłeczki od ściany mogą sprawdzić m. in. w klubie Hasta La Vista.

To właśnie mieszczący się przy ulicy Góralskiej obiekt będzie areną rywalizacji w zbliżających się wielkimi krokami Drużynowych Mistrzostwach Europy w squashu. Najlepsi zawodnicy kontynentu zameldują się w stolicy Dolnego Śląska w dniach 2-5 maja. O triumf w imprezie walczyć będzie 37 zespołów z 22 krajów (20 ekip męskich i 17 damskich).

Kibice będą mogli podziwiać ponad 100 meczów, które rozegrane zostaną na 10 kortach. Najważniejsze pojedynki imprezy odbędą się na szklanych kortach z trybunami mogącymi pomieścić do 300 widzów.

O tym, że podczas squashowych batalii nie brakuje emocji może przekonać Was m. in. poniższe wideo. Jeśli nigdy nie byliście na meczu squasha, warto pomyśleć o udaniu się na choćby jedno ze spotkań Drużynowych Mistrzostw Europy, tym bardziej, że w turnieju wystąpi wielu doskonałych i rozpoznawalnych w środowisku tego sportu zawodników.