W sobotę 18 czerwca odbędzie się 4 edycja półmaratonu PKO. Start oraz meta jak zawsze na Stadionie Olimpijskim. W tym dniu czeka nas spora dawka atrakcji takich jak muzyka na żywo, a do wygrania medale 3D. Wrocławski półmaraton z roku na rok przyciąga co raz większą ilość uczestników.

Tak jak wspominaliśmy na trasie podczas biegu nie zabraknie dodatkowej rozrywki. Pojawi się między innymi muzyka na żywo i Projekt P.I.W.O., czyli animacja multimedialna, która będzie wyświetlana na gmachu Urzędu Wojewódzkiego.

W tym roku zawodnicy zostaną wynagrodzeni całkowicie nowymi medalami, bo trójwymiarowymi, które będą składać się z czterech części.

"Jeżeli ktoś przyjedzie w tym roku na półmaraton i na maraton, i w następnym na półmaraton i maraton, to oprócz unikatowych medali 3D będzie dodatkowo patera, do której będzie można włożyć te medale i, jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to będzie mógł to sobie powiesić nad łóżkiem albo w pokoju jako cenne trofeum" 
- tłumaczy dyrektor maratonu - Wojciech Gęstwa.

Podczas maratonu wystąpią liczne utrudnienia w ruchu drogowym. Nad bezpiecznym przebiegiem tego wydarzenia czuwać będzie kilkuset policjantów.

"Na trasie, w tych najbardziej newralgicznych miejscach, gdzie będą duże zmiany organizacyjne, będzie wystawionych co najmniej 50 policyjnych posterunków" - powiedział Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji.

"Pod koniec tego tygodnia stanie odpowiednie oznakowanie. Oprócz tego będziemy chodzić z ulotkami i wsadzać je za wycieraczki, aby przypomnieć o konieczności przestawienia pojazdu" - dopowiada Jacek Wójcik ze Straży Miejskiej.

Maraton rozpoczyna się w sobotę 18 czerwca o godzinie 21, ale Straż Miejska nieprzestawione samochody będzie usuwać już po południu od godziny 14:00. Utrudnienia powstałe w wyniku maratonu mogą potrwać do około godziny 3:00 rano 19 czerwca.

Zapowiedź 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu & 34. PKO Wrocław Maratonu