Polska sztafeta 4x400 metrów zdobyła w niedzielę, 4 marca, złoty medal podczas Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Birmingham. W jej skład weszło aż trzech zawodników z Wrocławia: Rafał Omelko z AZS AWF Wrocław oraz Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina ze Śląska Wrocław.

Na mistrzostwach oprócz trzech zawodników z Wrocławia wystąpił również Karol Zalewski. Zawodnicy podczas znakomitego biegu nie tylko uzyskali najlepszy czas wśród walczących drużyn, ale dodatkowo ustanowili nowy rekord świata z czasem 3.01.77. W niedzielnym finale bieg znakomicie otworzył Zalewski, który wywalczył drugą pozycję. Miejsce drugie udało się utrzymać również Rafałowi Omelce i Łukaszowi Krawczukowi. Jakub Krzewina, który biegła ostatni, nie tylko utrzymał świetną drugą pozycję, ale również wyprzedziła na ostatniej prostej zawodnika z USA. Tym samym Polacy zdobyli upragniony złoty medal. 

Należy zaznaczyć, że nie tylko męska sztafeta odniosła sukces, polskie zawodniczki wywalczyły bowiem srebrne medale. Niestety w finałowym biegu kobiet nie wzięły udziału wrocławianki - Joanna Linkiewicz i Natalia Kaczmarek. Złoty medal w biegu na 800 metrów zdobył Adam Kszczot, srebrny w biegu na 1500 metrów Marcin Lewandowski oraz brązowy w skoku o tyczce Piotr Lisek.

W generalnej klasyfikacji medalowej Polacy zakończyli całe mistrzostwa na trzeciej pozycji!