Podobnie jak w poprzednich latach, zapisy do udziału w 6. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie oraz 36. PKO Wrocław Maratonie zostały otwarte wraz z nadejściem Nowego Roku, tuż po północy. Półmaraton zaplanowano na 16 czerwca 2018 roku na godz. 22:00, zaś maraton na 9 września 2018 roku na godz. 9:00.

Organizatorzy nie ukrywają, iż spodziewają się jak co roku dużego zainteresowania tymi dwoma największymi imprezami biegowymi odbywającymi się we Wrocławiu. W ostatnich latach w zaledwie trzy miesiące od uruchomienia sprzedaży numerów startowych rozeszły się wszystkie pakiety!

Nocny półmaraton 

6. Nocny Wrocław Półmaraton zaplanowano na 16 czerwca 2018 r. na godzinę 22:00. W tym roku w sumie wystartować będzie mogło aż 12 tysięcy biegaczy. To o 1 tys. więcej niż w poprzedniej edycji.

Trasa dla biegaczy będzie zbliżona do tej znanej z poprzednich edycji półmaratonu. Tegoroczna impreza odbędzie się w stylistyce disco lat 70., 80. i 90.

Wrocław Maraton

Tegoroczna edycja wrocławskiego maratonu będzie wyjątkowa, bowiem zarówno początek jak i koniec biegu będzie miał miejsce na Stadionie Olimpijskim. Organizatorzy przewidują udział nawet 6000 uczestników.

Po raz drugi z rzędu w ramach Wrocław Maratonu zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie. Każdy zawodnik, który w dniu biegu będzie miał ukończony 35. rok życia, może zmierzyć się z najlepszymi na Starym Kontynencie (UWAGA! Obowiązują oddzielne zapisy do wzięcia udziału w Mistrzostwach).

Wrocław Walk Marathon

Wrocław Walk Marathon to zupełnie nowe wydarzenie, które odbędzie się 8 września. Uczestnicy spaceru otrzymają mapę z wyznaczoną trasą i obiektami, które powinni odwiedzić (około 7). W każdej z lokalizacji spacerujący otrzymają pieczątkę, a na końcu trasy, na Stadionie Olimpijskim nagrodzeni zostaną medalami oraz atrakcyjnymi pamiątkami.

Czas pokonania całej trasy nie będzie istotny – w wydarzeniu będzie liczył się jedynie udział, spacer po Wrocławiu oraz poznawanie historii miasta. Informacje dotyczące poszczególnych miejsc, „punktów kontrolnych”, będą dostępne także w języku angielskim.

Zapisy i kalendarz

Zapisy do biegów ruszają 1 stycznia 2018 na stronach www.pol.wroclawmaraton.pl i www.wroclawmaraton.pl.