Zarówno forma Śląska, jak i Zagłębia nie jest ostatnio najwyższa. Trudno zatem przewidzieć rozstrzygnięcie bezpośredniego pojedynku między tymi drużynami. Jedno jest jednak pewne, na Stadionie Wrocław nie zabraknie emocji.

Meczem Cracovii z Lechią Gdańsk rozpocznie się dziś 17. kolejka Lotto Ekstraklasy. Podczas nadchodzącej serii spotkań będą miały miejsce m. in. derby Dolnego Śląska. Niestety z powodu zawieszeń w niedzielnym spotkaniu we Wrocławiu nie wystąpią jednak dwaj podstawowi piłkarze zielono-biało-czerwonych - Piotr Celeban, Igors Tarasovs oraz Konrad Poprawa.

W związku z zaistniałą sytuacją sztab szkoleniowy zaprosił na treningi Śląska 2 piłkarzy z Centralnej Ligi Juniorów oraz 3 zawodników rezerw wrocławskiego klubu (Ryl, Bergier, Kucharczyk, Scalet, Krocz). I choć raczej żaden z nich nie wyjdzie w podstawowej jedenastce na "Miedziowych", to sama szansa walki o miejsce w szerokiej kadrze zespołu ze stolicy Dolnego Śląska może okazać się dla wspomnianych zawodników czynnikiem motywującym.

Jak zatem będzie wyglądał skład Śląska na Zagłębie bez Celebana i Tarasovsa? Ciężko w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie, ale pewnym jest, że Jan Urban ustalając wyjściową jedenastkę i taktykę na mecz będzie musiał użyć swojego bogatego  trenerskiego doświadczenia. Oby z pozytywnym skutkiem.

Początek spotkania Śląsk-Zagłębie w niedzielę o godzinie 18:00.