Klub ze stolicy Dolnego Śląska pokazuje, że zapowiedzi dotyczące wzmocnień przed nowym sezonem Ekstraklasy nie były słowami rzucanymi na wiatr.

Przez długi czas kibice i dziennikarze sportowi spekulowali o ewentualnych wzmocnieniach zielono-biało-czerwonych, które pozwoliłyby Śląskowi walczyć w nadchodzącym sezonie o coś więcej niż utrzymanie. W ciągu ostatnich dwóch dni doczekaliśmy się prawdziwego transferowego trzęsienia ziemi. Wrocławski klub zaprezentował rezultaty negocjacji prowadzonych z wieloma piłkarzami. Sześciu nowych zawodników - taka liczba robi wrażenie.

Jeśli przyjrzymy się nazwiskom pozyskanych piłkarzy, z pewnością będziemy mogli pochwalić osoby odpowiedzialne w Śląsku za pozyskiwanie zawodników. Jakub Słowik, Djordje Cotra, Michał Chrapek, Oktawian Skrzecz i Jakub Kosecki - o ich zatrudnieniu poinformowano wczoraj.Dziś natomiast do grona nowych reprezentantów klubu z Oporowskiej dołączył doświadczony napastnik - Arkadiusz Piech.

Dyrektor sportowy Śląska - Adam Matysek zaznacza, że nadal prowadzone są negocjacje z kolejnymi piłkarzami. Nie ulega wątpliwości, że zespół Jana Urbana jest w trakcie poważnej przebudowy. Miejmy nadzieję, że jej efekty niejednokrotnie ucieszą w przyszłym sezonie wszystkich sympatyków wrocławskiej drużyny.