W rozegranym wczoraj (14.01) meczu 15. kolejki Basket Ligi Kobiet zespół z Wrocławia pokonał u siebie Pszczółkę-Polski Cukier AZS-UMCS Lublin 80:71.

To nie było łatwe spotkanie. Lublinianki to jeden z najlepiej broniących zespołów ligi, jednak we wczorajszym meczu Pszczółka prezentowała się dobrze także pod koszem rywalek. Po słabym początku w wykonaniu Ślęzy, koszykarki z Lublina prowadziły 21:16. Na szczęście dla wszystkich fanów podopiecznych Arkadiusza Rusina druga kwarta pokazała, że zespół z Wrocławia tanio skóry nie sprzeda.

Najlepsza w całym spotkaniu gra defensywna pozwoliła na odrobienie strat i wyjście na prowadzenie, które udało się utrzymać do końca spotkania, pomimo licznych starań Pszczółki. Lublinianki wygrały nawet czwartą kwartę, jednak zabrakło im sił i czasu, aby odmienić losy pojedynku. Ostateczny wynik to 80:71 (16:21, 20:11, 23:17, 21:22). Zwycięstwo wrocławianek mogłoby być wyższe, gdyby celniej rzucały one za 3 punkty (1 skuteczna próba na 14). Najwięcej punktów dla Ślęzy zdobyła Sharnee Zoll-Norman – 20.

 

Kolejnym przeciwnikiem drużyny trenera Rusina będzie PGE MKK Siedlce.