Jeśli twoim hobby jest koszykówka i dzielisz tę pasję z przyjaciółmi na pewno zainteresuje cię to wydarzenie. Już po raz dwudziesty osoby lubiące „grać w kosza” będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w ulicznym turnieju rozgrywanym we Wrocławiu. Z pewnością nie zabraknie emocji!

Na początek warto wspomnieć o dwóch informacjach – dobrej i złej. Pierwsza jest taka, że w imprezie mogą wziąć udział osoby  w każdym wieku. Organizatorzy przewidzieli aż 8 kategorii wiekowych. Złą wiadomością jest jednak to, że zapisy na turniej nie są darmowe. Małym pocieszeniem może być za to fakt, że do końca dzisiejszego dnia (31.05.) obowiązują  niższe opłaty zgłoszeniowe – 50zł/drużyna w kategorii Open, 35 zł/drużyna w pozostałych kategoriach (od czerwca 60zł/drużyna w kategorii Open, 45 zł/drużyna w pozostałych kategoriach). Jeśli weźmiemy pod uwagę, że biorące udział w wydarzeniu zespoły muszą składać się z 3-4 członków, koszt uczestnictwa w zawodach nie jest przesadnie wielki.  

Poniżej przedstawiamy wykaz tegorocznych kategorii:

MĘŻCZYŹNI:
Kategoria MINIBASKET– chłopcy do lat 12, urodzeni w 2004 i młodsi

Kategoria A – chłopcy do lat 14, urodzeni w 2002 i młodsi

Kategoria B – chłopcy do lat 16, urodzeni w 2000 i młodsi

Kategoria C – chłopcy do lat 18, urodzeni w 1998 i młodsi


KOBIETY:
Kategoria MINIBASKET – dziewczynki do lat 13, urodzone w 2003 i młodsze

Kategoria A – dziewczęta do lat 16, urodzone w 2000 i młodsze

Kategoria B – dziewczęta od lat 17, urodzone w 1999 i starsze

OPEN:
bez ograniczeń wiekowych

 

Street Basket 2016 nie ogranicza się jedynie do bezpośrednich pojedynków zespołów. Każdego roku organizatorzy przygotowują również ciekawe konkursy. W trakcie ostatniej edycji rywalizowano w pojedynkach na rzuty za 3 punkty oraz rzuty osobiste. Zorganizowano również konkurs, w którym wygrywał zespół posiadający najbardziej oryginalną nazwę.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą do 16 czerwca do godz. 15:00. W przypadku zawodników niepełnoletnich konieczne jest przesłanie organizatorom zgody rodziców lub prawnych opiekunów. Co ciekawe, w imprezie mogą brać udział nie tylko amatorzy, ale również zawodnicy posiadający licencję. Jest to zatem szansa na sprawdzenie swoich umiejętności. Street Basket 2016 to niewątpliwie również okazja do aktywnego spędzenia czasu przy dobrej sportowej zabawie.


Miejsce imprezy:
boiska Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Mickiewicza 58

Data imprezy: 19.06.2016